Scarabeo 500?

Onko kellään tietoa ja kokemusta Aprilia Scarabeo 500:sta? Kävin firman sivuilla ja ihastuin tämän vuoden malliin. Siinä vasta tyylikäs ilmestys! Näyttää siltä että sillä taittuisi pitkäkin matka.
Olen viimeksi ajanut pikku Vespalla 15 vuotta sitten, mutta nyt tekisi mieli peliä, joka kävisi muuhunkin kuin kaupunkiajeluun.
42115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Ihan hyvä varmasti, mutta et hiffanut pointtiani. Scarabeossa klassista stailia, Honda taas on yhtä virtaviivainen kuin japanilainen motskari.

    Äänestä

Italian vehje. Ei ehkä Hondan ja Yamahan veroinen. Vaatii enemmän huoltoa.
Kulutus myös kohtuullisen suuri, auton luokkaa.
Vaatii suuren etuplexin, tuuliherkkä koska ajetaan pystyssä. Ei mikään keski-euroopan roadrunner.

Äänestä
  • Ehkäpä kysyjä sai tässä tietoa yli 16 vuoden taakse...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


matkamies kirjoitti:

Onko kellään tietoa ja kokemusta Aprilia Scarabeo 500:sta? Kävin firman sivuilla ja ihastuin tämän vuoden malliin. Siinä vasta tyylikäs ilmestys! Näyttää siltä että sillä taittuisi pitkäkin matka.
Olen viimeksi ajanut pikku Vespalla 15 vuotta sitten, mutta nyt tekisi mieli peliä, joka kävisi muuhunkin kuin kaupunkiajeluun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu