Sonatan kytkin lopetti toimimisen , yht, äkkiä . Missä vika?
Sonatan kytkin ei toimi . Ei ole luistanut eikä täristänyt
1
278
Vastaukset
- Anonyymi
Millä tavalla lopetti toimimisen. Eikö irrota vai onko koko ajan ikään kuin olisi kytkin pohjassa? Tuntuuko poljin jotenkin erilaiselta kuin normaalisti, jumittaako vai heiluuko löysästi ylös/alas?
Jos toimii vaijerilla, ehkä vaijeri poikki, tai irronnut jommasta kummasta päästä? Jos nesteellä, ehkä letku irti tai poikki, tai jomman kumman sylinterin sisällä tiiviste revennyt, nesteet vuotaneet liian vähäksi? Joku kiinnitys irronnut polkimen tai kytkinvivun puolelta?
Minulla oli joskus kauan sitten kytkimen pääsylinterin tiiviste rikki. Oireena oli aluksi sellainen, että auto ikään kuin päästi kytkimen ylös itsekseen vaikka poljinta piti pohjassa. Lopulta sitten poljin humpasi tyhjää, eikä kytkin irrottanut ollenkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055721Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652562Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2401572- 941370
- 1241087
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8881- 65872
- 66857
- 73791
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741