Burmilla..?

Eli onko tuota Burmillaa suomessa..?
92794
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

mutta ei mitenkään kovin paljon, ei edes jokaisessa näyttelyssä taida burmilloja olla nähtävillä.

Äänestä

on niitä koska mulla on sellainen. on maailman ihanin ja ihmisystävällisin kissa. ja kaunis. orimattilassa on kissala. rurokin taloudenhoitaja sinikka laine kasvattaa. suosittelen.

Äänestä
  • Kiitos.. On kehuttu hyväluonteiseksi :) Niistä olen todella kiinnostunut..

    Äänestä

  • Minkähän näköisiä nämä BurMillat oikein ovat? Lienevätköhän ihan kaikki niin valtavan ihania?

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    Minkähän näköisiä nämä BurMillat oikein ovat? Lienevätköhän ihan kaikki niin valtavan ihania?

    Kissan näkösiä ovat burmillat. Katso:

    >http://www.turok.fi/bml.html

    linkistä rotuesittely

    Äänestä

  • Antero.. kirjoitti:

    Kissan näkösiä ovat burmillat. Katso:

    >http://www.turok.fi/bml.html

    linkistä rotuesittely

    Siis kun tossa mainoksessa luvattiin, että ovat puheliasta porukkaa? Ei kai ne ole kokoajan lörpöttelemässä?.

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    Siis kun tossa mainoksessa luvattiin, että ovat puheliasta porukkaa? Ei kai ne ole kokoajan lörpöttelemässä?.

    Kissakohtaisia eroja tietenkin on tässä juttelussakin, mutta näin mutu tuntumalta sanoisin kissan olevan hieman siamilaista hiljaisempi eikä juttele aivan yhtä kovalla äänellä.

    Äänestä

  • Antero.. kirjoitti:

    Kissakohtaisia eroja tietenkin on tässä juttelussakin, mutta näin mutu tuntumalta sanoisin kissan olevan hieman siamilaista hiljaisempi eikä juttele aivan yhtä kovalla äänellä.

    Burmillat ovat äärettömän ihmisrakkaita ja uteliaita, myös vieraita kohtaan. Itselläni on kaksi burmillaa ja perusluonne on kummallakin sama. Eivät kokoajan juttele, mutta jos mainitset kissan nimen ja puhut sille takuulla vastaa sinulle. Tyttö keveämpänä on tosi hyvä kiipeämään ja avaa ovet joissa on alaspainuvat kahvat ja kolli melkein puolta raskaampana ei kiipeile niinkään paljon, saati avaa ovia. Tulevat mielellään syliin istumaan kun istuu tai makaa sohvalla. Tervehtiivät innokkaasti kun tulee kotiin kuin olisi viikon ollut poissa! Ovat täysin sisäkissoja. Mökillä ollessa eivät viihdy ulkona vaan haluavat takaisin sisälle ja katselevat mielellään luontoa ikkunan läpi. Terve rotu joka ei aina rotukissoista puheenollen ole itsestään selvyys!

    Äänestä

Mulla on sellanen ihan sika kiva on päällä:)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


KissaHullu kirjoitti:

Eli onko tuota Burmillaa suomessa..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu