Parvisänkyä seinäänsä virittelevä naapuri pulttasi niin hyvin rakennelmansa, että pultit törröttävät 10 senttiä meidän puolella, keittiön kaapin sisäpuolella.
Ja tämä tarina on tosi.
Ja tämä tarina on tosi.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Heh,heh...En mitenkään naureskele sinun tilanteesi takia, vaan sille, että toi on kyllä ehdottomasti yks uskomattomimmista jutuista (?!!),mitä oon kuullut.He he heeh... Otan osaa: sulla on kyllä tosi, tosi tunari naapuri!
Heh,heh...En mitenkään naureskele sinun tilanteesi takia, vaan sille, että toi on kyllä ehdottomasti yks uskomattomimmista jutuista (?!!),mitä oon kuullut.He he heeh... Otan osaa: sulla on kyllä tosi, tosi tunari naapuri!
Sattui Marilta ja joltain vaan täysin identtinen viesti. Uskomatonta.
siis ei voi olla totta, HERRAJUMALA MITKÄHÄN OVAT TOLLE TAPAHTUMALLE TODENNÄKÖSYYDET?
HAH!!! Painoit vaan kaks kertaa LÄHETÄ nappulaa, siinä kaikki.
HAH HAH HAH
...Sorry, sorry joo.Lipasahti sama viesti kahteen kertaan.Luulin ensin, ettei se viesti lähtenyt, joten laitoin toiseen kertaan.
Heittäydy uusavuttomaksi jolla on peukalo keskellä kämmentä. Paukuttele lekalla tai vasaralla ne pultit takaisin ja tekeydy niin tyhmäksi ettet tiennyt olevasi jotenkin haitaksi kun naapuri soittelee ovikelloa. Kaikki huvi nyt irti tästä. Ne pultithan on sun puolella.
Rautasahan terätkään ei kaupassa montaa euroa maksa.
Sitten vaan kuuntelemaan onko sänky vielä yhtenä kappaleena. Ajattele jos ne alkaa vielä ajella siellä ennen kuin huomaavat pulttien pidon kadonneen. Hehehee.
Toinen keino, ellei pulteista ole kamalasti haittaa on korkata pultit esim. sopivilla muttereilla tms. kiva sitten seurata kun naapuri ottaa niitä pois repien seinän mukaansa...
minä taittaisin lehtevät vasarasta ja kääntäisin. ja ilmoittaisin isännöitsijälle. siinähän yrittää sänkyä kun on jo käännetty.