Orimattilassa oli kovaa ainesta nuoriso vielä 90- luvun puoleenväliin. Nuorisolla tarkoitan 15 - 25 vuotiaita. Mutta mikä teki nuorista niin onnettomia kun ovat nykyisin?
O:lan nuoriso ennen ja nyt
5
599
Vastaukset
- Anonyymi
90-luvulla syntyneet suurimmaksi osaksi kehitysvammaisia. 2000-luvulla syntyneillä vielä toivoa.
- Anonyymi
Koko valtiossa järkytyttiin niistä 90-00-luvun nuorista, jotka olivat liian hurjia paloittelumurhineen ja ryyppäävine tyttöineen. Itsemurhaluvut oli korkealla ja tähän yritettiin puuttua. Nuorien ryyppäminen saatiin alas ja itsemurhaluvut. Tässä nyt sitten on lopputulos :( Joka kai on onnellinen saavutetusta tilasta.
- Anonyymi
Vanhempien itsensä täytyy saada tunteet kasaan ilman päihteitä ja niitä mielialalääkkeitä. Jos vanhemmalta puuttuu keinot selvitä, niin mitenpä hän osaisi opettaa lastaankaan. Lapsiraukat jäävät tänne maailman ilman apua käsitellä tunteita ja ongelmiaan. Ei ihme että sitten otetaan ihan mitä vaan, kunhan saisi päänsä sekaisin. Sitä samaahan hänen vanhempansakin tekee.
- Anonyymi
Hyvä näkemys. Orimattilassa on jonkin verran alle nelikymppisiä lasten vanhempia, joiden lastensa kasvattamisen taso on kehno. Useimmiten syynä on oma päihteiden käyttö (huumeet) ja siitä seurannut välinpitämättömyys omia lapsiaan kohtaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1162985EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje291361- 1031227
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621017Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661007Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi133978- 56875
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22703- 40698
Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta110642