Onko laillista antaa ns. ikuinen kielto chat yhteisöön käyttäjälle vaikka paikan säännöissä ei tällaista mainita?
Voiko asialle tehdä mitään, jos tahalllista bannimista on tehty yhdelle käyttäjälle lähes 4 vuotta?
Rekisteröity tunnus poistetaan häneltä aina kun havaitaan, että hän on tämä ikibannit saanut käyttäjä. SIlti hän pystyy kiertämään bannit, mutta sitten tulee uudet perään.
Edes omaa chat huonetta ei ko. yhteisen admin anna luoda, v aan sen huomatessaan moderaattorit bannivat ja poistavat huoneen .
Samaa mielivaltaista ja syrjivää bannimista ko. yhteisössä tehdään myös anonyymissä chat huoneessa, jossa kaikilla kirjoittajilla on vain numerosarja ja IP numeroa ei modet tiedä edes. Pelkän epäilyn takia nämä moderaattorit jakelevat porttikieltoja ja aiheuttavat riitaa ja suuttumusta.
EIkö tällaiseen mitenkään voi juridisesti puuttua kun yhtä syrjitään ja vieläpä sääntöjen vastaisesti vaikka kirjoittaisit ihan normaalisti ihmisen kanssa siis keskustelet?
Ikuinen porttikielto/banni
Anonyymi-ap
4
293
Vastaukset
- Anonyymi
Pitikö sekoilla? Oliko se laillista??
- Anonyymi
"KUUKAUDEN BANNI"!!!
- Anonyymi
Laitetaan nokka oikeaan asentoon ylläpitäjältä.
- Anonyymi
Jos moitit muslimeja, niin saat sen
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14414417Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va406033SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1645617Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124417HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.574235"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant213670Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293617Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan682693Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot182159