Lyndon B. Johnsonin uhrit

Anonyymi-ap

Täällä palstalla käsiteltiin aikoinaan Kennedyn murhaa ja tuolloin oli maininta myös keitä Lyndon B. Johnson oli murhauttanut, oliko noita hänen uhrejaan 17 vai 19 kappaletta. Mistähän noista uhreista saisi tietää enemmän, heidän nimensä ainakin?

5

328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mun isoisä tapasi L.B Johnsonin n. vuosi ennen Kennedyn murhaa..Siitä mulla on kuvakin tallella..

    • Anonyymi

      Korjaan,2kk ennen Kennedyn murhaa.

    • Anonyymi

      Missä vaiheessa väitetyt murhat,pressana,varapressana?

    • Anonyymi

      Enemmän ontuvammasta päästä nuo Lyndon B.Johnsoniin liitetyt teoriat, salaliitto - pohjineen.
      Tosin kyllähän vallan kulisseissa voinut tapahtua ja tapahtuu varmastikin edelleen kaikenmoista, mistä tavan tallaajille ei pahemmin haluta kertoa.

      Toisaalta Johnson kyllä esim.jatkoi Kennedyn uudistuksia, eikä poliittinen linja kai ainakaan näkyvästi muuttunut juuri millään lailla. Menetti kuitenkin suosion Vietnamin sodan myötä, ja Nixon tuli tilalle.

      Johnson oli presidentiksi varsin köyhistä oloista, perhe oli torppareita lähellä Meksiko rajaa Texasin alueella. Ajoin myös politiikassaan huomattavasti köyhyyden poistamista.
      Ihan aiheetonta mesomista suurimmaksi osaksi taitaa olla Johnsoniin kohdistuvat epäilyt. Sitäpaitsi jos kyse jostain "kansallisen turvallisuuden" asioista, niin ei niistä yksin presidentti taida pystyä ainakaan päättämään USA:ssa kai vieläkään.

      • Anonyymi

        Johnson, jos joku hyötyi Kennedyn murhasta ja hänellä oli myös keinot toteuttaa nuo 17 tai 19 muuta murhaa ennen kennedyn murhaa. Kennedy vastusti Vietnamin sotaa ja syitä löytyi hänen murhauttamiisekseen CIA erään haaran toimesta juuri tuosta syystä. Ja jos et vielä tiedä niin Oswald ei surmannut sen enempää Kennedyä kuin poliisi J. D. Tippitiäkään. Jack Rybun nähtiin kantavan kivääriä ja tulevan sieltä päin mistä noita laukauksia tuli.

        J. D. Tippitin surmassi kaksi miestä jotka elivät aikaisemmin 1482 Egyptissa nimillä Jannes ja Jambres.

        Jannes ja Jambres olivat Faraon miehiä, jotka kapinoivat Moosesta ja Aaronia vastaan 1482 eaa. ja joista Jannes sai surmansa. He elivät myös 1900-luvulla jaa. ja surmasivat 22.11.1963 Dallasissa Usa:ssa konstaapeli J.D.Tippitin (Jannes oli ”vanttera ja tuuheahiuksinen ja aika lyhyt ja aika painava” ja Jambres oli ”pitkä ja laiha” lähde: Avoin tapaus, Jim Garrison).


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2045
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      327
      1250
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      90
      1107
    4. 113
      938
    5. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      918
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      63
      875
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      849
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      21
      785
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      769
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe