Minua on kiusattu ja minulla ei ole ikinä ollut kavereita ja eikä ole aikuisenakaan kun taas kiusaajilla on ollut kavereita ja on niitä edelleen jos katsoo vaikka facebook kavereita. Näillä kiusaajilla voi olla satoja kavereita siellä. Miten jollain joka tekee jonkun toisen elämästä painajaista voi olla niin paljon kavereita?
Vastaukset 3
- Anonyymi
Älä tuollaista murehdi. Itse olen aikuinen myös ja ei ole kavereita sekä kiusattu. Osaksi johtuu siitä että olen ehkä sulkeutunut omien muurieni sisälle.
Olen tottunut elämään ilman kavereita. Viihdyn parhaiten yksin.
Välillä tulee lyhytaikaisia välähdyksiä että olis kiva olla joku kaveri mutta se menee ohi nopeasti enkä edes ehkä kykenisi olemaan kenenkään kaveri, se tuntuisi tosi oudolle. - Anonyymi
Onko oikeasti Facebook "kaverit" kavereita?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487