Ihmislihan ihanuus

Nyt on todistettu että kissa tosiaan voi syödä ihmistä, tosin kuollutta. Kissahan on lajiperimältään myös raadonsyöjä nälissään. Iltapulut kertoivat hauskasta tapauksesta tänään.
7185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllähän on ollut tapauksia joissa kissa tai koira syönyt kotiinsa kuollutta omistajaa.

Äänestä
  • Kuulostaa ihan JVA,n meiningiltä.

    Äänestä

Kuin Suomalainen köyhä..ei suostu kuolemaan vaikka oikeisto yrittää tappaa nälkään!

Äänestä

Miten kissalle kävi? Lopetettiinko?

Äänestä
  • Luultavasti sitä tutkitaan jonkin aikaa miten katti reagoi. Vastaisen varalle, esim. jos krematorio vikaantuu.

    Äänestä

Ihminenkin syö ihmislihaa.

Äänestä

Oliko kissan omistaja Riikka Purra?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt on todistettu että kissa tosiaan voi syödä ihmistä, tosin kuollutta. Kissahan on lajiperimältään myös raadonsyöjä nälissään. Iltapulut kertoivat hauskasta tapauksesta tänään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu