Elokuvan juoni

Anonyymi-ap

Olen miettinyt elokuvan käsikirjoitusta, siinä ruokalähetti sekoaa ja joutuu fasistisien ja hullujen takia lataamoon, josta pakenee oveluutensa avulla. Lopputaistelu käydään rappukäytävässä, missä päähenkilön ja antagonistin tappelu käydään star warssista tutuilla laserisilla, eri värisillä löylykauhoilla.

Henkilöhahmot juovat nobelaneria taukoamatta, samanlailla jossain James Bondissa martineita. Aina kun taistelu alkaa nii nobetölkki vilahtaa.

13

403

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olipa typerä juttu

    • Anonyymi

      Hauska ja nerokashan toi aloitus on.

      :'D

    • Anonyymi

      Varmasti tulisi Jussi-palkinto ja Hollywood kiinostuisi käsikirjoituksestasi ja ostaisi oikeudet valtavalla rahasummalla.

    • Anonyymi

      Nauroin kyllä aika lahjakkaasti :)

      "Nobe. Lidlistä, maksamatta"

      voisi tulla jopa samanlaiseksi sloganiksi kuin

      "Martini. Ravistettuna, sekoittamatta"

      Asd

      • Anonyymi

        Nauroin minäkin, mutta uskotko todella, että Kylmis kykenisi hakemaan juoksukaljat?


      • Anonyymi

        Onhan tämä pilkunviilaamista, mutta eikö James Bond vaatinut martininsa aina sekoittamalla, eikä ravistamalla?

        :O


      • Anonyymi

        Herranen aika, eikö tuo keskimmäinen ole se tämän palstan aito Kylmis? Varmasti on.

        :O


      • Anonyymi

        Tarkoitan, ettei edes Niilo22:sta tehdä noin onnistuneita kuvamanipulaatioita, vaikka se on oikeasti kuuluisa tubettaja.


      • Anonyymi

        Mutta Kylmis ei ole kukaan eikä mikään. Miksi nähdä vaivaa noin tasokkaisiin kuvamanipulaatioihin, kun kohde on täysin tuntematon spurgu jostain betonikorsusta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta Kylmis ei ole kukaan eikä mikään. Miksi nähdä vaivaa noin tasokkaisiin kuvamanipulaatioihin, kun kohde on täysin tuntematon spurgu jostain betonikorsusta?

        En keksi muuta selitystä kuin se, että haluaa tehdä johonkin mitättömään alkoholistiin vaikutuksen, mutta miksi?


      • Anonyymi

        En ymmärrä, miksi Saunis käyttää resurssejaan täysin turhaan spurguun, jonka eliajanodote on korkeintaan vuosi?


    • Anonyymi

      Ensiesitys tullaan pitämään Puohitien kansainvälisillä elokuvajuhlilla. Palstalaisten kannattaisi alka jo säästämään sosiaalitukiansa, koska kuulemma paikalle saattaa tulla myös orthexin ja harvian edustajat esittelemään kevätsesongin uusimpia malleja.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      207
      5240
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3716
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      66
      3602
    4. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      19
      3539
    5. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      43
      3159
    6. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2360
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2346
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      31
      2204
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      76
      2140
    10. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      92
      2079
    Aihe