Etelä-Suomessa, Helsingissä oli lyhyt hiihtokeli. Ehdin kerran käydä viimeisellä päivällä ja nyt onkin ladut jo hävinneet. Oli myöskin huonoa tuuria matkassa. Vaikka sain ekaa kertaa sukset toimimaan voiteiden kanssa, kun oli sopiva sääkin, mutta etureisi onnistui revähtämään mystisesti. Taisi olla liian kylmänä lihas tai joku muu problem. En lipsahtinut, kaatunut tai mitään kummallista,ö. Voi olla, et tuli myös uusi lihasryhmä käyttöön mitä kävelles ei käytä, venys liikaa tjs. Nyt sit vaan toivutaan uuteen kauteen, joka alkaa koska? Tammikuussa? Alkoi talvi hyvin, mut sit tulikin kevät.
Vastaukset 11
- Anonyymi
Tykkilumiladut kyllä kestävät muutaman päivän lämpimiä säitä eli hiihtämään pääsee edelleen etelässä. Luonnonlumiladut taisivat sulaa.
- Anonyymi
Kaivopuistossa hiihdetään kesät talvet
- Anonyymi
Puuteri lumessa, liitua nokassa, jolla piirtää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puuteri lumessa, liitua nokassa, jolla piirtää.
Ne hiihtää, joilla on liitua.
- Anonyymi
Fenologinen kevät ei ole vielä alkanut eli hankea riittää vielä pitkään hiihdettäväksi. Hoidetut ladut kestää pääsiäiseen, lumetetut jopa vappuun.
- Anonyymi
Kun nyt edes yrittäisivät. Näin ikkunasta, kun Espoossa hiekotettiin koko talven hoitamattomana olleet polut latujen ylityspaikkojen kohdalta. Kohta hiekkaan kaatuivat ensimmäiset suksilla polun ylittäjät.
Olikohan kyseessä kunnallinen ilkivalta Espoolaiseen tapaan ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun nyt edes yrittäisivät. Näin ikkunasta, kun Espoossa hiekotettiin koko talven hoitamattomana olleet polut latujen ylityspaikkojen kohdalta. Kohta hiekkaan kaatuivat ensimmäiset suksilla polun ylittäjät.
Olikohan kyseessä kunnallinen ilkivalta Espoolaiseen tapaan ?Tänään ainakin Leppävaaran seudulla korjasivat latukoneella lunta siirtäen hiekoitetut kohdat.
Hiekan levittänyt kuski ilmeisesti harrasti omaehtoista ilkivaltaa. Jäikö kellekkään Go Pro - kuvaa, voi toimittaa suoraan poliisille.
- Anonyymi
Monin paikoin yhä yli 20 cm uutta lunta ja alla hyvä jää, vielä hiihdetään, etenkin perinteistä luomuladuilla. Varmaan vielä koko tuleva viikkokin, jos ei kunta tilaa hiekoitusta.
- Anonyymi
Paloheinässä vitosen lenkki yllättävän hyvässä kunnossa, menkää ladulle syntymään uudelleen.
- Anonyymi
Ylen nettisivuilla:
Hiihto
Johanna Matintalon käteen lyötiin tiukka vaitiolosopimus ja sen jälkeen uran parhaan tuloksen tuonut suksipari
Lisäyksenä iso kulli pakaroiden väliin, niin että tuntuu!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791406
- 851283
- 1041028
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7596Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44532Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520