Ehdittekö hiihtämään?

Anonyymi-ap

Etelä-Suomessa, Helsingissä oli lyhyt hiihtokeli. Ehdin kerran käydä viimeisellä päivällä ja nyt onkin ladut jo hävinneet. Oli myöskin huonoa tuuria matkassa. Vaikka sain ekaa kertaa sukset toimimaan voiteiden kanssa, kun oli sopiva sääkin, mutta etureisi onnistui revähtämään mystisesti. Taisi olla liian kylmänä lihas tai joku muu problem. En lipsahtinut, kaatunut tai mitään kummallista,ö. Voi olla, et tuli myös uusi lihasryhmä käyttöön mitä kävelles ei käytä, venys liikaa tjs. Nyt sit vaan toivutaan uuteen kauteen, joka alkaa koska? Tammikuussa? Alkoi talvi hyvin, mut sit tulikin kevät.

11

480

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tykkilumiladut kyllä kestävät muutaman päivän lämpimiä säitä eli hiihtämään pääsee edelleen etelässä. Luonnonlumiladut taisivat sulaa.

    • Anonyymi

      Kaivopuistossa hiihdetään kesät talvet

      • Anonyymi

        Puuteri lumessa, liitua nokassa, jolla piirtää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Puuteri lumessa, liitua nokassa, jolla piirtää.

        Ne hiihtää, joilla on liitua.


    • Anonyymi

      Fenologinen kevät ei ole vielä alkanut eli hankea riittää vielä pitkään hiihdettäväksi. Hoidetut ladut kestää pääsiäiseen, lumetetut jopa vappuun.

      • Anonyymi

        Kun nyt edes yrittäisivät. Näin ikkunasta, kun Espoossa hiekotettiin koko talven hoitamattomana olleet polut latujen ylityspaikkojen kohdalta. Kohta hiekkaan kaatuivat ensimmäiset suksilla polun ylittäjät.

        Olikohan kyseessä kunnallinen ilkivalta Espoolaiseen tapaan ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kun nyt edes yrittäisivät. Näin ikkunasta, kun Espoossa hiekotettiin koko talven hoitamattomana olleet polut latujen ylityspaikkojen kohdalta. Kohta hiekkaan kaatuivat ensimmäiset suksilla polun ylittäjät.

        Olikohan kyseessä kunnallinen ilkivalta Espoolaiseen tapaan ?

        Tänään ainakin Leppävaaran seudulla korjasivat latukoneella lunta siirtäen hiekoitetut kohdat.

        Hiekan levittänyt kuski ilmeisesti harrasti omaehtoista ilkivaltaa. Jäikö kellekkään Go Pro - kuvaa, voi toimittaa suoraan poliisille.


    • Anonyymi

      Monin paikoin yhä yli 20 cm uutta lunta ja alla hyvä jää, vielä hiihdetään, etenkin perinteistä luomuladuilla. Varmaan vielä koko tuleva viikkokin, jos ei kunta tilaa hiekoitusta.

    • Anonyymi

      Paloheinässä vitosen lenkki yllättävän hyvässä kunnossa, menkää ladulle syntymään uudelleen.

    • Anonyymi

      Ylen nettisivuilla:


      Hiihto
      Johanna Matintalon käteen lyötiin tiukka vaitio­lo­so­pimus ja sen jälkeen uran parhaan tuloksen tuonut suksipari

      Lisäyksenä iso kulli pakaroiden väliin, niin että tuntuu!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1406
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1283
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1028
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      849
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      743
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      626
    7. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      596
    8. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      556
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      532
    10. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    Aihe