Hei. Olen 41-vuotias mies. Huomasin että rinnat ovat alkaneet pyöristyä / turvota ja tuntuvat hieman painavilta. Aikaisemmin olleet litteät.
En ole lihonut, paino ei ole muuttunut.
Painoindeksi on 24.8.
En ole käyttänyt lääkkeitä, päihteitä.
Mistähän tämä voisi johtua?
En ole lihonut, paino ei ole muuttunut.
Painoindeksi on 24.8.
En ole käyttänyt lääkkeitä, päihteitä.
Mistähän tämä voisi johtua?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Hormonitasapainosi on muuttunut niin, että mieshormoni on vähentynyt, jolloin miehilläkin esiintyvä naishormoni pääsee vaikuttamaan enemmän.
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#181686503
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Mitä tälle asialle voi tehdä ja kuinka isoksi rinnat voivat turvota?
Kysy lääkäriltä, voiko asialle tehdä jotain.
Minulle rinnat alkoivat kasvaa ollessani 57 vuotias ja alettuani käyttää lääkärin määräyksestä eturauhasen kasvua hillitsevää lääkettä, jonka eräs haittavaikutus se voi joillekin olla. Saman aikaisesti myös kaikki kehon ihokarvat alkoivat kadota, kehoni ja sääret muuttuivat naisellisen sileiksi , mutta tukka kasvoi entistäkin tuuheammin.
Rintani on nyt melko naisellisen symmetriset kuppikokoa B ja käytän nykyisin aluspaidan sijaan urheilurintaliivejä jotka tukevat ja samalla litistävät tissini hieman huomaamattomimmiksi.
Lähtikö parta ja kulmakarvatkin samantien? Entä silmäripset?
Kulmakarvat ja ripset ei lähteneet, mutta parran kasvu etenkin leukaperissä heikkenee yhä ja ylähuulessakin partakarvat muuttuivat hennoimmiksi.
Nyt viimeisen vuoden aikana olen alkanut lisäksi kärsiä myöskin ns. kuumista-aalloista ja erektionkin kanssa on alkanut olla ongelmia.
Kun lääkäriltä kysyin, niin kaikki nuo ovat joillakin lääkkeen aiheuttamia tyypillisiä sivuvaikutuksia. Lääke kyllä toimii erinomaisesti siihen mihin se on tarkoitettu ja eturauhanen pysyy aisoissa eikä se enää kasva.
"t. b-kupin rintsikkamies"
Kattele ympärillesi.
Väljät t-paidat peittää tissejä.
Sulla on miesten mummotauti.
Kuinka noloo..
Ei se mitään.
Noin käy kaikille.
Jos saisit painoasi pudotettua vaikka 5 kiloakin, huomaisit, että miehen nännisi olivat jo entisiä harmituksen aiheit.
Minulle huomauteltiin kesähelteillä nänneistäni jätkäporukassa ikävästi. Vähemmän rasvaa ja sokeria, niin nännitkin pienenevät. Rasvaahan ne oikeast ovat.
Sain samaan vaivaan anastrozole lääkkeen. 1mg tabletti/viikko on sai rinnat häviämään puolessa vuodessa.
Toi on syöpälääke.
No ei todellakaan ole :D
Olet muuttamassa naiseksi.
Munat surkastuu. Eikö?
Mä olen 14 tyttö, ja huomaan samanlaista. Olen puhut asiasta isän kanssa autossa.