Hei. Olen 41-vuotias mies. Huomasin että rinnat ovat alkaneet pyöristyä / turvota ja tuntuvat hieman painavilta. Aikaisemmin olleet litteät.
En ole lihonut, paino ei ole muuttunut.
Painoindeksi on 24.8.
En ole käyttänyt lääkkeitä, päihteitä.
Mistähän tämä voisi johtua?
Rinnat alkaneet pyöristyä / turvota?
15
1224
Vastaukset
- Anonyymi
Hormonitasapainosi on muuttunut niin, että mieshormoni on vähentynyt, jolloin miehilläkin esiintyvä naishormoni pääsee vaikuttamaan enemmän.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#181686503
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Mitä tälle asialle voi tehdä ja kuinka isoksi rinnat voivat turvota?
- Anonyymi
Kysy lääkäriltä, voiko asialle tehdä jotain.
- Anonyymi
Minulle rinnat alkoivat kasvaa ollessani 57 vuotias ja alettuani käyttää lääkärin määräyksestä eturauhasen kasvua hillitsevää lääkettä, jonka eräs haittavaikutus se voi joillekin olla. Saman aikaisesti myös kaikki kehon ihokarvat alkoivat kadota, kehoni ja sääret muuttuivat naisellisen sileiksi , mutta tukka kasvoi entistäkin tuuheammin.
Rintani on nyt melko naisellisen symmetriset kuppikokoa B ja käytän nykyisin aluspaidan sijaan urheilurintaliivejä jotka tukevat ja samalla litistävät tissini hieman huomaamattomimmiksi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulle rinnat alkoivat kasvaa ollessani 57 vuotias ja alettuani käyttää lääkärin määräyksestä eturauhasen kasvua hillitsevää lääkettä, jonka eräs haittavaikutus se voi joillekin olla. Saman aikaisesti myös kaikki kehon ihokarvat alkoivat kadota, kehoni ja sääret muuttuivat naisellisen sileiksi , mutta tukka kasvoi entistäkin tuuheammin.
Rintani on nyt melko naisellisen symmetriset kuppikokoa B ja käytän nykyisin aluspaidan sijaan urheilurintaliivejä jotka tukevat ja samalla litistävät tissini hieman huomaamattomimmiksi.Lähtikö parta ja kulmakarvatkin samantien? Entä silmäripset?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lähtikö parta ja kulmakarvatkin samantien? Entä silmäripset?
Kulmakarvat ja ripset ei lähteneet, mutta parran kasvu etenkin leukaperissä heikkenee yhä ja ylähuulessakin partakarvat muuttuivat hennoimmiksi.
Nyt viimeisen vuoden aikana olen alkanut lisäksi kärsiä myöskin ns. kuumista-aalloista ja erektionkin kanssa on alkanut olla ongelmia.
Kun lääkäriltä kysyin, niin kaikki nuo ovat joillakin lääkkeen aiheuttamia tyypillisiä sivuvaikutuksia. Lääke kyllä toimii erinomaisesti siihen mihin se on tarkoitettu ja eturauhanen pysyy aisoissa eikä se enää kasva.
"t. b-kupin rintsikkamies" - Anonyymi
Kattele ympärillesi.
Väljät t-paidat peittää tissejä.
- Anonyymi
Sulla on miesten mummotauti.
Kuinka noloo..
Ei se mitään.
Noin käy kaikille. - Anonyymi
Jos saisit painoasi pudotettua vaikka 5 kiloakin, huomaisit, että miehen nännisi olivat jo entisiä harmituksen aiheit.
Minulle huomauteltiin kesähelteillä nänneistäni jätkäporukassa ikävästi. Vähemmän rasvaa ja sokeria, niin nännitkin pienenevät. Rasvaahan ne oikeast ovat. - Anonyymi
Sain samaan vaivaan anastrozole lääkkeen. 1mg tabletti/viikko on sai rinnat häviämään puolessa vuodessa.
- Anonyymi
Toi on syöpälääke.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toi on syöpälääke.
No ei todellakaan ole :D
- Anonyymi
Olet muuttamassa naiseksi.
Munat surkastuu. Eikö? - Anonyymi
Mä olen 14 tyttö, ja huomaan samanlaista. Olen puhut asiasta isän kanssa autossa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1622569Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658