EI päivääkään ilman Leevi And The Leavingsiä. Ei edes Jouluna.
Vastaukset 24
- Anonyymi
Kiva, tykkään Göstan musiikista! Miehellä oli sana hallussa.
- Anonyymi
Minun kuulemani mukaan ne suomenruotsalaiset musiikkitoimittajat (Joita näyttää suojatyöpaikkaan ylessä eniten pesiytynyt) soittaa älyttömän paljon ruotsiksi käännettyjä covereita. Ruotsalaisen musiikin vielä jossain määrin ymmärtäisi, mutta miksi muulta alkuperäiskieleltä ruotsiksi käännettynä?
- Anonyymi
Unohdatko mitä kuulit eilen?
- Anonyymi
Aloittajalta voisin kysyä, että itkisitö onnesta, jos panisin sua kunnolla? ;)
- Anonyymi
Hänellä tuntuu olevan hiekkaa "siellä". Sukupuolesta riippumatta.
- Anonyymi
Pakko ei ole kuunnella.
- Anonyymi
Työaikana valitettavasti on. Pakko ei ole muuten kuunnella, mutta pakko on maksaa. Sinun mielestäsikö on hyvä että jatkuvasti soi samat biisit ja artisti/bändit jokapäivä? Et taida tietää sitä varten olevan lukuisia kaupallisia asemia. On oikeus vaatia YLE:ltä jotain muuta, kun toimii täysin riskittömästi varmalla pysyvällä rahoituksella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Työaikana valitettavasti on. Pakko ei ole muuten kuunnella, mutta pakko on maksaa. Sinun mielestäsikö on hyvä että jatkuvasti soi samat biisit ja artisti/bändit jokapäivä? Et taida tietää sitä varten olevan lukuisia kaupallisia asemia. On oikeus vaatia YLE:ltä jotain muuta, kun toimii täysin riskittömästi varmalla pysyvällä rahoituksella.
Maksan mielelläni yleveroa, sillä koen saavani sille hyvää vastinetta. Areena on suorastaan aarrearkku.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maksan mielelläni yleveroa, sillä koen saavani sille hyvää vastinetta. Areena on suorastaan aarrearkku.
Kun sinä olet tyytyväinen muille on ihansama.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maksan mielelläni yleveroa, sillä koen saavani sille hyvää vastinetta. Areena on suorastaan aarrearkku.
"Areena on suorastaan aarrearkku." Areena on lähinnä kaupalliset streemauspalvelut, maksukanvat ja mainoskanavat kolunneen sisällön kaatopaikka. Niin paljon samaa siellä on mikä oli ennen YLEÄ kaupallisilla ja osa on edelleenkin, vaikka myös Areenassa olisi.
- Anonyymi
Parempi tuokin , kuuntelepa novan tusinabiisiä viikko ! Kun kuulet kappaleen melkein tiedät mitä kello on . Samat renkutukset joka ohjelmassa. Luulisi levy-yhtiöllä olevan muutakin musiikkia
- Anonyymi
Sieltä tulee ensisoittoja enemmän vuodessa kuin Radio Suomelta.
- Anonyymi
Vieläkin? Kyllästyin itse Novan ikuiseen samaan soittolistaan jo noin 15v sitten.
Ja mikä erikoista, niin kun oli joku toive päivä mistä jokainen sai toivoa mielikappaleitaan, niin kas kummaa toivojat toivoi sitä samaa soittolistaa biiseineen.🙄🥱 Joko väki todella yksinkertaista tai Nova ei hyväksynyt soittolistan ulkopuolisia biisejä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vieläkin? Kyllästyin itse Novan ikuiseen samaan soittolistaan jo noin 15v sitten.
Ja mikä erikoista, niin kun oli joku toive päivä mistä jokainen sai toivoa mielikappaleitaan, niin kas kummaa toivojat toivoi sitä samaa soittolistaa biiseineen.🙄🥱 Joko väki todella yksinkertaista tai Nova ei hyväksynyt soittolistan ulkopuolisia biisejä.Tämä tuntuu pätevän kaikkien kanavien toiveohjelmiin ja "äänestyksiin". Aina ne samat saatanan renkutukset soitossa myös toiveina.
- Anonyymi
Kivä maksaa yleveroa, ainakin yleäksää kuunnellessa. Pelkkää räpin renkutusta. Ei mitään kunnon ohjelmaa . Ylex vois ihan hyvin lopettaa, nuoriso kuuntelee kuitenkin ipottia yms. nettilistaa
- Anonyymi
Yle X oli Radio Mafian vaihtumisen aikoihin suht monipuolinen. Tuli räpin lisäksi Rockia ja poppiakin. Tosiaan nyt kanava ykstoikkoinen ja kertoo ilmeisen yksinkertaisesta kuulijakunnasta tuo typerän räpin soitto.
- Anonyymi
Mitäs Leevistä, mutta jättäisivät ihmiset rauhaan edes jouluna näiltä kotimaisilta naislaulajilta jotka ovat pelkkiä iniseviä itkijöitä!! Ihan karmeata kuultavaa!!
Joka ikinen niistä on pelkkiä elämän ankeuttajia!!! - Anonyymi
Radio Suomi soittaa mahdottomasti joululauluja. Tehosoitto alkoi muutama päivä sitten ja todennäköisesti loppuu heti joulunpyhien jälkeen. Tunnetuimmat jouluiskelmät tulevat monta kertaa päivässä... Ei aikaisempina vuosina ollut näin, vaan "normaalillekin" musiikille oli enemmän tilaa.
- Anonyymi
Jossain oli tai sanottiin, että samalla tavalla menee mitä aiempina vuosina. Viikko ennen joulua pelkkää joulumusiikkia ja Tapaninpäivänä loppuu.
- Anonyymi
Turhakkein radiokanava. Samat biisit ja artistit soi kokoajan.
- Anonyymi
Mikset toivo parempia? Radio Suomessa on toiveohjelmia iso määrä. Miksi juuri sinä toivot musiikkia, josta et itse pidä?
- Anonyymi
"Samat biisit ja artistit soi kokoajan."
Heh, kaikki radiokanavat ovat tuollaisia. Paitsi toinen jalka haudassa oleva Yle Puhe.
Samoja kipaleita soitetaan päivän aikana radiossa kanavasta riippuen enemmän tai vähemmän. Tyhmää se on, mutta miksi panostaa tarjontaan, kun se enemmistölle tuntuu tuollaisenakin kelpaavan. - Anonyymi
Radio Suomen soittolistat ovat varmastikin toimittajien omien toivomusten mukaisia.
Muuten sitä ei voi käsittää! Soittavat omia suosikkejaan että jaksavat olla töissä!! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Radio Suomen soittolistat ovat varmastikin toimittajien omien toivomusten mukaisia.
Muuten sitä ei voi käsittää! Soittavat omia suosikkejaan että jaksavat olla töissä!!Vali vali vali
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251925- 128875
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.126665- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90565- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko64513Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi295509- 12497
Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9473Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.36472Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota32451Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51425- 58422
- 41416
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan9407Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406