Demujen tuhoja Vol 278

Talouslehti sijoitti Suomen vihoviimeiseksi 35 maan vertailussa.

Arvostettu talouslehti The Economist listasi maat paremmuusjärjestykseeen mittareinaan inflaatio, bkt, työpaikat ja osakemarkkinat.

Arvoisat Demut, miten meni noin niinkun omasta mielestä?
2148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tämä oli vihervassareiden tavoite. Suomi tuhottava yhdessä vaalikaudessa.

Äänestä

Edellisen demarihallituksen holtiton lainanotto oli aivan historiallisen järkyttävää. Lapsemme maksaa sitä lainaa vielä pitkään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Talouslehti sijoitti Suomen vihoviimeiseksi 35 maan vertailussa.

Arvostettu talouslehti The Economist listasi maat paremmuusjärjestykseeen mittareinaan inflaatio, bkt, työpaikat ja osakemarkkinat.

Arvoisat Demut, miten meni noin niinkun omasta mielestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu