Kovasti kummastelen sitä että vielä 3 viikkoa sitten tekninen johtaja Martelin hehkutti Puskaradiossa sitä, miten hyvässä kunnossa Kastelli on ja miten siitä saisi edullista lisätilaa koulun tilanahtauteen.
Tänään taas hyvinvointivaliokunnan puheenjohtaja Heli Vuorensola kertoo samoin puskaradiossa, että Kastelli on jo teknisen toimen asiantuntemuksella todettu korjauskelvottomaksi.
Ketä pitää uskoa??
Miksi näin erilaista tietoa annetaan teknisen toimen suunnalta??
Kuka taaas kusettaa ketä
21
1529
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi WM on vanhempainvapaalla, niin ei ole päässyt vaikuttamaan tutkimustuloksiin.
- Anonyymi
Ei kukaan kuseta ketään, itte se kuuluu tehdä ja kun pissaat niin varo ettet toisten muroille.
- Anonyymi
Eikö oo pokkaa kummastella puskaradion puolella?
- Anonyymi
Enempi ihmettelen, että tuo martelius uskaltaa vielä tulla Sysmään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Enempi ihmettelen, että tuo martelius uskaltaa vielä tulla Sysmään.
Sinuako pelkäisi, nimetöntä ja kasvotonta metsästä huutelijaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinuako pelkäisi, nimetöntä ja kasvotonta metsästä huutelijaa?
Mikäs muka itse oot tana, kele!
- Anonyymi
Tuo uhkailu häntä kohtaan täytyy lopettaa nyt heti. Sävy on niin ikävä, sellaisesta ei hyvä seuraa.
- Anonyymi
Eikös lemmikkieläimistä käytetä sanaa hän, kusettaja on aina se.
- Anonyymi
Poika parka, veikkasi väärää hevosta.
- Anonyymi
Ja hävisi. Laittoi koko arvovaltansa peliin. Nuoruus ja ihanteellisuus ei aina ole hyväksi., kun alkaa pelaamaan pokeria. Vähempi apu olisi riittänyt ennakoitavissa olevan tappioon, mutta laittoi all in.
- Anonyymi
Täysin tuulellakäyvä ja päätöskyvytön vaikuttaa olevan, koska purkukuntoinen muuttuu käyttökelpoiseksi poliittisen mielistelytarpeen mukaan.
- Anonyymi
Kyllähän se on suurkusettaja, joka on nuo lausunnot kyseisestä tilasta antanut.
- Anonyymi
Sysmän malliin pohjatukimuksissakaan ei ole kalliota.sit kaivuuvaiheessa on.
- Anonyymi
BRavoo maanrakennuksen asiantuntija.
- Anonyymi
Kyllä nämä keskustelu täällä sivuilla ovat kuin psykoterapiaryhmän osanottajien keskinäistä vuorovaikutusta ja vuoropuhelua. On se nii hyvä että voi tänne jättää omaa pahaa oloa, sättiä muita, ja lausua ajatuksia, ja kas kohta on tullut rakentavaa palautetta varteen otettavaksi.
- Anonyymi
Nythän siellä kunnassa on oikea TRIO.Vt ja kumppanit.Rakennusalan erikoisryhmä.
- Anonyymi
Mitenkähän se menikään
https://www.itahame.fi/paikalliset/6434456- Anonyymi
Sehän meni juuri niin kuin jutussa kuvataan.
- Anonyymi
Tämä on ollut aivan normaali käytäntö Sysmässä koko Kitkiöjoen valtakauden
- Anonyymi
Teknisen toimen asiantuntiat korjautti vähän työkeskusta.Onkohan siellä oikeasti isovika..?Tais olla muutaman käyttäjän päässä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869