Jos heräät yöllä!

Anonyymi-ap

Kannattaa käydä vessassa, vaikka ei tarvitsisikaan. Sen jälkeen kannataa juoda lasi vettä, vaikkapa vetää rööki ja mennä yrittämään uudelleen noin 30-60 minuutiksi.
Jos silläkään et nukahda uudestaan, voit hyvällä mielellä herätä, todeta itsellesi, että ensi yönä nukun paremmin, koska tänä yänä nukuin huonosti. Keitä vaikka kuppi kahvia! Jos on vapaapäivä, päivälläkin on mahdollista nukkua HYVIN ja LEVÄTÄ.

Muista tyyny siten, että pään ja hartian välinen kulma on tyynyjen ansiosta noin 90 astetta, jolloin selkärankasi suoristuu ja kaikki lihasjännityksesi laukeavat.

4

436

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tempurin aika on ohi, se on liian kuuma nukkumiselle talvellakin.
      Joustinpatja ja siihen normaali petauspatja on paras. Niitä saa vaikka IKEASTA.

    • Anonyymi

      Alkoholi ja tupakointi aihettaa myös unettomuutta. Molempien lopetukseen saa Sv läkeitä, Joten jokainen voi lopetaa tupakoinnin ja alkoholin käytön.Lopuu unettomuus ymm mut mielentrveys ongelmat siihen.

    • Anonyymi

      Älyttömin idea, jos heräät yöllä käy vaikka tupakalla.
      Vaikeampaa on saada uni takaisin, jos alkaa tupakkaa poltella keskellä yötä.

      • Anonyymi

        Siinäkin erilaisuuksia , joku vetää keskiyöllä savut ja vielä keittää kahvitkin ja saa silti unenpäästä kiinni joku toinen tulee vaan pirteämmäksi samasta asiasta.
        Vaikeita ne unettomat yöt. Itse katselen tabletista dokumentteja silloin kun ei nukuta, ja seuraavana yönä sitten jo nukuttaakin hyväisesti. Mielestäni itselläni alkoi siinä 50 vuotiaana tulemaan niitä unettomia öitä , mutta töihin vaan mentiin väsyksissä silmät ristissä


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      172
      4980
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1575
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1559
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1431
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1213
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      45
      1005
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      171
      875
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      747
    Aihe