Annetaan koti kissalle

Anonyymi-ap

Etsimme maatiaiskissanpentua sisäkissaksi. Olemme paritalossa asuva lapsiperhe, joka kunnioittaa eläimiä. Meillä ollut aikaisemminkin kissa, joka eli pitkän ja mukavan elämän. Asumme Oulussa, mutta haku onnistuu ~1,5h päästä tai pääkaupunkiseudulta.

7

687

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kai ulkoilutat kissaa valjaissa?

    • Anonyymi

      Tammikuun 4.pv 12 viikkoa täyttävät tyttö ja poika vapaana. Ii.

      • Anonyymi

        Mikä hinta ja ovatko vanhemmat terveitä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikä hinta ja ovatko vanhemmat terveitä?

        Pennut rokotettu, madotettu ja sirutettu, hinta 200€ per nenu, mutta nyt kaikki varattu, luovutus 14 viikkoisena.
        Emo ja uros terveet, tutkitut ja hyväluonteiset. Teetin yhdet pennut kun emo harvinaisen kaunis väriltään, nyt steriloitu.


    • Anonyymi

      Annetaan koti = haluan ilmaisen kissan?

    • Anonyymi

      Ahneet pentutehtailijat pilaa monesti pennun elämän,ts joudutaan lopettaan kun ei mene ryöstöhintaan kaupaksi.

    • Anonyymi

      Ainakun annat ilmaisen kissan et tiedä kissan tulevaisuudesta mitään.Moni ottaa ilolla ilmaisen kissan ja se on usein yskin asuva MT-potilas. Jolla ei rahaa steriloida kissa,ei käytää eläinlääkri.ei laadukasen kissan hiekaan ymm.Lähtee omille teille varsinkin kesä aika pois kotinsa viikon lopun.Kissa joutu paskoo likasen kissan hiekka astiaan.Kuiva monaa ravinoksi ja seisova vesi 1-3 päivään juomaksi.Kesä jossa asunon lämpötilat nousee pilviinVedestä tulee lämssä limaista,Itse eivät juo seisonutta vettä ja joka kerta kun ihmine käy wc-pöntöllä,vetää sen kakan ja pissan pois.Mutta kissa ysin joutu paskoo paskansa plle,kukan ei nitä siten kahten kolmen päivän putsaa.Kissa usein alkaa sitten kuseksi nurkiin.Juoksu aikaan kun ei ollut rahaa leikautaa hutaa asunto kuin lapsi itkis. Kamala ääni.Siinä vaihessa se söpö kissan poika lasketaan ulos ja palutaaei koskaan takaisin kerostaloonOngelmat kun ratkastaan sillä.Ota aina maksu kissan penusta tai vie lopetetavaksi.Jos ketään sitä ei huoli.Miksi itse et steriloi kissaa.Maksaa sepä se.Useimat löytöeläin talot halvalla kampanjat leikautaa kissat,ettei ne lisäänny ja kaltasesi ei jakele kissan pentuja ilmasiksi.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      59
      2892
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      128
      2081
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1788
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      164
      1385
    5. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      73
      1341
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      63
      1309
    7. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      79
      1242
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1122
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      73
      1059
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      33
      1007
    Aihe