Ajattelin golfia

Ajattelin ostaa vm99-00 golfin, onko näissä minkälaisia vikoja yleensä? Kannattaako GTI, onko muuta eroa, kuin enemmän tehoa? esim. parempi ajettavuus?
1571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

meinasit ! Jarrut , alusta kokonaisuutena , kytkin ym ym !

Jo TDI mallit verrattuna 1.4 ja 1.6 moottorisiin ovat selkeesti "jämerämpää" tekoa ja nimenomaan ajettavuudessa sen tuntee !

Ei sinäänsä , ovat pienemmät bensamoottorisetkin vallan hyviä vehkeitä ! Perheessä oli 525 BMW ja 1.6 Golf -99 vuonna 2000 ja ainakin itse olisin lähteny maantiekeikkaa heittään just tällä vaimon "kauppakassilla" ennemmin loppujenlopuksi ! Ei menohalujen puolesta mutta helpon ja vakaan ajettavuuden takia ! Eli Golfilla !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-helsinki- kirjoitti:

Ajattelin ostaa vm99-00 golfin, onko näissä minkälaisia vikoja yleensä? Kannattaako GTI, onko muuta eroa, kuin enemmän tehoa? esim. parempi ajettavuus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu