Patrick Swayze On ollut minulle kaikkein komein ja ihanin. Katselen hänen esiintymisiään usein netistä.
Kaiken lisäksi hänen vaimonsa on suomalainen, Patrickin vei syöpä ihan liian varhain.
Laulajista kuuntelen mielelläni Dean Martinin Wiskin polttamaa ääntä ja muita saman ikäluokan laulajia Harry Belafonte ym...
Kun haluan hiljentyä niin kuuntelen lahjakkaan laulajamme Laila Kinnusen laulamana laulaua "Tiet".
On paljon muutakin. Mutta ei nukuta niin kirjoittelin.
Vieläkö 80+ ihailemme jotain idolia.
13
449
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä minä niin Veikko Lavia ihailin. Miehekäs Suomalainen aito ja osasi laulaa konstailematta.
- Anonyymi
Romy Schneider oli minun idolini lapsena . Kun sai käydä katsomassa Sissi filmejä elokuvissa , voi miten kaunis hän oli mielestäni .
Aikuisena ei oikein ole ollut idoleita mutta moni laulaja in kyllä mieleen , mutta ei enää sitä idoli tunnetta .
mutta kun Dimash Kudaibergen laulaa laulun joutsenista niin se om mahtavaa kuunneltavaa , hän kykenee laulamaan kaikki skalat harvinainen kyky jota ei monella ole .- Anonyymi
Pomiisikoira Rexin isäntä, Gedeon Burkhard on kyllä symppis itävaltalainen.
Ja etenkin Rexiä näyttelevät koirat ovat aivan ihania!
1. Santo vom Haus Ziegelmayer.
2. Rhett Butler (tällä hetkellä tulevissa jaksoissa).
Myös kanadalaisen sarjan "Hudson ja Rex" koiranäyttelijä Diesel vom Burgimwald on uskomattomann ilmeikäs. Diesel on Santo vom Haus Zigelmayerin jälkeläinen, en muista missä 15. polvessa mahtaa olla.
"Hudson ja Rex" muuten jatkuu taas telkussa ihan uudenvuoden alusta (2. tammikuuta) alkaen. 🐕🦺 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pomiisikoira Rexin isäntä, Gedeon Burkhard on kyllä symppis itävaltalainen.
Ja etenkin Rexiä näyttelevät koirat ovat aivan ihania!
1. Santo vom Haus Ziegelmayer.
2. Rhett Butler (tällä hetkellä tulevissa jaksoissa).
Myös kanadalaisen sarjan "Hudson ja Rex" koiranäyttelijä Diesel vom Burgimwald on uskomattomann ilmeikäs. Diesel on Santo vom Haus Zigelmayerin jälkeläinen, en muista missä 15. polvessa mahtaa olla.
"Hudson ja Rex" muuten jatkuu taas telkussa ihan uudenvuoden alusta (2. tammikuuta) alkaen. 🐕🦺Santo vom Haus Ziegelmayer, Tobias Moretti:
https://youtu.be/mdsNRbgU0ms?si=-g1M0yuNptRjFqT6
Tässä kuvia molemmista Rexeistä:
https://youtu.be/RKY0t1Rwmb4?si=mi7mXPh7nonUSsi2
* - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Santo vom Haus Ziegelmayer, Tobias Moretti:
https://youtu.be/mdsNRbgU0ms?si=-g1M0yuNptRjFqT6
Tässä kuvia molemmista Rexeistä:
https://youtu.be/RKY0t1Rwmb4?si=mi7mXPh7nonUSsi2
*John Reardon ja Diesel / Rex:
https://youtu.be/EhVVddvp8mE?si=rxxg5TnMBjHru51O
🐕🦺* Vuh!
- Anonyymi
Itselläni ei ole tainnut koskaan olla ketään julkkisidolia.
Ihailen kyllä monia, eli pidän monista näyttelijöistä, mutten mitenkään erityisesti palvo heitä. - Anonyymi
Ihan tällä viikolla luin jo edesmenneestä tv-kuuluttaja Tuula Rosenqvististä artikkelin. Joku rouva oli aikoinaan lähettänyt hänelle kirjeen, jossa pyysi, että josko Tuula voisi olla vähemmän viehättävä tv:ssä. Rouvan puoliso oli niin ihastunut Tuulaan, että se haittasi heidän perhe-elämää.
Jäin ihan miettimään ulkonäkökysymystä. Ihmisiä kohdellaan erilailla ulkonäön perusteella jo pienestä pitäen.
Kevin Cosner ja Clint Eastwood nyt alkoi. - Anonyymi
Tulee vaimo mieleen :-*
https://youtu.be/DEO1U2Q6yec
Gubbe 74- Anonyymi
Miten niin mieleen? Eihänn siinä sexkste ä
kerrota. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten niin mieleen? Eihänn siinä sexkste ä
kerrota.No jatkuvasti jottai häärää , mie oon taas vähän Aakustin tapainen :(
Gubbe 74
- Anonyymi
Rin Tin Tin oli eka ohjelma, jonka näin -59.
- Anonyymi
Ole hyvä !
https://youtu.be/MhAE3lQ_FHg
Gubbe 74
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä911929Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2781761Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3051560Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1801442Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em881038- 511007
- 56977
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56968- 67944
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40941