keskustan kirjastoissa masentuneet alakyntiset rikkaiden lapset
runkkaavat pois kotoaan ja lukevat pääsykoetehtäviä ja kouluaineita
kauniit rikkaat tyylitietoiset lapset naiset ja miehet
ovat ankarien korkeasti pyrkivien vanhempiensa pomppuja
mutta nuoren angsti saa heitä mielenkiintoisen apaattisiksi ellei väkivaltaisiksi
he lukevat koko päivän kirjan ja runkkaavat salaa käytävillä
kun kotona vanhempien kanssa ei tarvitse runkata
tytötkin ovat aikuisia jo, mutta tyytyvät vaikeaan kohtaloonsa
helsingin keskustassa
jossa panoksena ovat todella korkeat ainekset
elämä tai kuolema, kaikki tai ei mitään, nyt tai ei koskaan, äly tai tyhmyys
vastakkain nuoruus ja köyhyys ja vanhuus ja rahakkuus
vastakkain oma tunne ja yleinen velvollisuus
sydän ääni ja älyn tieto
seksi ja koulu
sosiaalinen kirjasto
3
689
Vastaukset
- Anonyymi
ei ole älykkäillä rikkailla lapsilla kuitenkin rakkautta
runkku haisee käytävillä säännöllisesti
kauniit naiset haisevat ryhmärunkulle
mutta missä on kalliiten tyttöjen rakkauden kaipuu?
ehkä he ovat kauan sitten pilalle saatettuja
että rahalla ei rakkautta osta
helsingin keskustassa ei rakkautta löydä
kuten ei helsingin sanomatkaan ole löytäneet sitä aitoa rakkautta
vaikka ovat etsineet joskus kamera kädessä- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18175811s
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Köyhä ei osaa mennä kirjastoon, lukutaito olematon. Köyhä ei edes välitä siitä, mikä on ilmaista, ainoastaa rikkaan lukevat kalliita kirjoja ilmaiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1842679Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 64921
- 67894
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20800Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait237797Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708