Menkää sinne Hurstin joulu ruokailuun

kattelemaan onko helsingissä töitä , kukaan ei usko siihen enää.
19605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Lahjakinkut ja rosollit on nyt syöty.

Äänestä

Hurstin tapahtumat ovat huono paikka työn hakemiseen, eikös työnhakukursseilla ole opetettu?

Äänestä
  • Ei savon perähiällä opeteta tupauunoille edes kuinka kysytään banaanilaatikkoa salesta.

    Äänestä

Perseilevä aivokääpiö

Äänestä

Joo ei usko ei

Äänestä

Nykysuomea, olemme maailman onnellisin kansa. Kuinka suuri prosentti ruuan hakioista on maahanmuuttajia,en tarkoita Ukranajaisia...heitä varmaan on jonoissa.

Äänestä

Hurstin kinkussa oli läskiäkin joka kyllä maistui. Tirripaistikin on kyllä hyvää.

Äänestä

Hyvin on töitä joskaan ei ketä tahansa palkata. Läski peruskoulunsa 18vuotiaana lopettanut tupauuno ei kelpaa edes nyrkkeilysalin heikkasäkiksi, tulee vain siivoojille töitä parempi hakata paskiainen kadulla.

Äänestä

Niin onko tavallista työtä mitä oli ennen ! Suomi myynyt kaiken ei mitään kaikki teetetään ulkomailla! Ei mitään omaa! Teknolokia? Halpatyövoima! Leipäjono kasvaa tällämenolla ja onko jonossa maahamuuttajia.

Äänestä
  • Tavallista työtä eli ojien kaivamista lapioilla tai asiakirjojen vientiä sisälähettien avulla kun pumaskat saa sähköisesti perille samantien.

    Äänestä

  • Perseilevä kylähullu

    Äänestä

Savolaisuuno luulee ruokailutapahtumaa työnhakutapahtumaksi.

Äänestä
  • Kyllähän tuo kunnolla syöminen ihan työstä käy.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Kyllähän tuo kunnolla syöminen ihan työstä käy.

    Ei perähikiällä syödä kuin suklaata, pitsoja ja eineksiä.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Ei perähikiällä syödä kuin suklaata, pitsoja ja eineksiä.

    Juodaan galjaa , aaaaaaa

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Juodaan galjaa , aaaaaaa

    Betaalast, mulkero?

    Äänestä

Noita Hurstin ruokailuja pitäisi olla ympäri vuoden tarjolla. Joululounas on nopeasti pätsissä sulanut ja maha kurisee vanhaan malliin.

Äänestä
  • Juu, ois kyllä hyvä tuo joka päivä apu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

kattelemaan onko helsingissä töitä , kukaan ei usko siihen enää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu