On pian 10 000 tuntia täynnä takatuupparilla ja savu senkun sakenee... en tiedä onko koneelle ennen tehty mitään remonttia (luultavasti ei).Nyt on herännyt ajatus vähän laitella. Olisiko kellään tietoa mitkä paikat kannattaa käydä läpi ja onko yleensä osia saatavana ja vähän hinnoistakin tietoa(kannattavuudesta voi olla kai montaa mieltä)ja muidenkin kokemuksia em laitteesta olisi hauska kuulla.Ihme vääntäjä on tehoisekseen ollut tähän saakka.Ystävällisistä vastauksista kiitollinen.
sankka sauhu
fiat 640-73
2437
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vaihtaa/ putsata ilmanpuhdistin polttoain,suodattimet öljyn suodattimet jos ei ole vaihdettu?? Ruiskutus suutimet kannataa iroittaa ja viedä asiantuntevaan diesel huoltoon
uskoisin että osia saat ainakin tehofilteriltä suodattimet ja hehkut tarkistaa onko ne kunnossa jos on ?? Mutta näillä eväillä onnea ehostamiseen !!
suodattimet ja öljyt on tullut kyllä vaihdettua aina syksyisin kun tunteja ei tule kuin satakunta vuodessa,laite ollut itellä kymmenkunta vuotta.Mutta suutinten laitto vois tosiaan olla poikaa.