Kymmenentenä iltana alkoi taas flunssa, se tulee joka Thaimaan reissu lähes kellon tarkkuudella aina yhdeksäs tai kymmenes ilta. Eilen nokka vuoti ja tänäänkin oli nenä tukossa.
Nyt viimein aukesi, mutta jostain nousee limaa kurkkuun.
Veikkaan että se johtuu ilmastoinnista tälläkin kertaa kun korona oli jo kuukausi sitten. Tuskin se heti uudestaan iskee.
Eilen silti jaksoi käydä tytön vikittelemässä, mutta tänään on vielä vähän kahden vaiheella jaksaako alkaa niihin hommiin.
Ryyppyputken tulehdus
Anonyymi-ap
2
141
Vastaukset
- Anonyymi
Zithromax, thaiversio siitä, antibiootti apteekista. Yksi 1000mg nappi naamariin ja pari buranaa, rantatuoliin hengittelemään kosteaa lämmintä ilmaa niin menee nopeasti pois.
Mutta jos helpottaa pelkällä ibuprofeiinilla olo ni sitten ei antibioottia.
Minulla parani Suomesta tuotu köhä, mutta jostakin on tullut auringolle herkkyys. Meinaa palaa joka päivä hyvinkin vähällä auringolla. Yleensä viikon päästä on tottunut mutta nyt ei. Nostaa sitten pikku lämmön illaksi. Ostin sentään aftersun-rasvaa, josko se tästä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 24710802
- 1276923
- 955583
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa324870- 404134
Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta303649- 613454
On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na323382Nyt peukut pystyyn
Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru202829- 562617