Onko tietoa reitistä ja löytyykö hyviä paikkoja?
HRT Mikkeli 2024
Anonyymi-ap
281291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Siimaa joka paikas
No eikä ole, puuhastelucup on ostanu varastot tyhjäks siimasta
Paikkoja löytyy mutta hitaat tiet. Sopii kyllä historiikeille ei hajoo pannut.
Olisko kakkosella tai kolmosella parhaat, uskoisin..
Ajetaanko mitä pätkiä kun ei meinaa löytyä kaikkia mistään?
Kakkosella kisan paikka, ehkä myös nelosella.
Huhujen mukaan Puumalassa ajetaan yksi pätkä. Sieltä sillalta kuulemma on hyvä katsoa.
Kolmosella kisan paikka, siellä on hyvää mähinää luvassa! On ollut aiemminkin vaakunassa ohjelmaa kys. paikassa.
Tarkoitatko alkupäässä olevaa vasuria?
Lopussa oikea.
Mistäpäin Mikkeliä aloitetaan..loppupää selvillä?
samaa mietin. Hieman hämärä kun ELYn sivuilla näkyy että olisi 6 pätkää, vaikka oikeasti 5.
Ylöspäin
Siis pohjoinen..?
Sulut ei ole pätkiä ELY:n kuulutuksessa ..ainakaan ek5 koskien..liekkö parkkialueita yleisillä teillä?
Onko nuo ELY:n kuulutuksessa näkyvät pätkät kuitenkin sellaisia mitkä ajetaan erikoiskokeina?
Todennäköisesti ei tai kyllä..varmaksi en osaa sanoa muuta kuin ek 5 osalta...samaa ELYn sulkemaa tietä kyllä käytetään erikoiskokeenakin sulkuosan jälkeen,joten aika outo on tämä teiden sulkuilmoitus??Yksityisteistähän ei taida tarvita julkisia sulkuja kertoa kuin ehkä poliisille ja pelastuslaitokselle..vai miten tämä muutos nyt nykyisin meneekään?
Siis sulkuosa ei ole osa erikoiskoetta,vaan sulun pää loppuu erikoiskokeen 90° tien risteykseen,josta erikoiskoe jatkuu ELYn karttaan sululla rajattua tietä kuitenkin eteenpäin 2-3 km..!! ,josta sitten vinkkeli yksityistielle...jotenkin näin..!
Kolmosen risteys ottaa
Hakkuu
Missäs päin Mikkeliä näitä pätkiä ajellaan? Ei tarvii tarkasti kertoa, suuntaa antavat riittää niin pystyy vähän aikataulua suunnittelemaan.
Pakkasta 30 ja risat
Missä ja monelta alkaa rallipakettien myynti? Tiedotus on melko heikkoa.
Mikkelin UA:n sivuilla ei mitään tietoa. AKK:n sivuilla ei tietoa. HRCF:n sivuilla ei tietoa.
On kyllä mielenkiintoiseksi mennyt touhu kun päivää ennen kilpailua ei ole missään mitään infoa. Tämäkin keskustelu tuli googlesta vahingossa.
Miten niin ei ole, klo 8 saa molemmilta abc
Mikkelin UA:n sivuilla on ainaski....
Kiitos. Nyt löytyi oikea sivu.
Onko ek1:lla minkäännäköistä paikkaa vai kannattaako aloittaa ek2?
Viittiskö joku linkittää monessa paikassa mainittua ELY-keskuksen karttaa? Mistä tuolta ELY:n sivuilta löytyy rallien vuoksi suljetut tiet?
Toimiiko ek1 maalipää?