Moi tietääkö kukaan mihin elokuvan/sarjan rooliin voisin hakea)? Oon 13v tyttö eteläsuomest ja mul on pitkät vaaleenruskeet hiukset ja siniset silmät ja oon 152cm. Mul on esiintymiskokemusta ku harrastan teatterii ny kolmatta vuotta ja oon ollu kerran sellases mallikuvauksessa jossa mulle otettiin ammattilaisen ottamat kuvat,että voin hakea mallirooleihin myös:)
Vapaita rooleja 13v tytölle?
2
482
Vastaukset
- Anonyymi
Kysy äidiltäsi. Tosin kuusikymppisten pervoukkojen mutsit tuppaa olemaan jo puskemassa horsmaa köyhien hautuumaalla.
- Anonyymi
Totta on se, että tarvitaan vanhempien suostumus, jos pääsee johonkin ohjelmaan näyttelemään.
Kuulemma netissä on joitakin casting- tai roolitussivuja ihan suomalaisiin projekteihin. Mutta harvinaista on varmaan päästä suoraan tuosta vain näyttelemään. Mutta kuten tuolla alempana on jo mainittu, niin olisi tärkeintä harrastaa näyttelemistä vaikkapa jossain harrastajateatterissa tai kesäteatterissa.
Niin voi kehittää taitojaan, luoda verkostoja muihin alan harrastajiin sillä alalla (niistä on hyötyä!) Näytteleminen on varmasti hauskaa, mutta vaatii myös vaivannäköä ja työtä.
Sitten kun se tilaisuus (toivottavasti) tulee, niin siihen on sitten paljon valmiimpi tarttumaan ja voi joskus päästäkin näyttelemään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691309En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5531198- 531135