tytöllemme

Nimeä pikkuisellemme olemme hakeneet pitkään, ja sitten se vain tuli esille, Anna Aleksandra. Mutta sitten tällainen kirjoitusasujuttu:

Eli kumpi parempi?:

Anna Aleksandra

Anna Alexandra

Kiitos, ja saa kommentoida nimeä.
8697
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Minä laittaisin mieluummin Anna Aleksandra. Aleksandra nimestä pidän muutenkin paljon, Anna ihan ok.

Äänestä

Anna Aleksandra!

Äänestä

Anna Aleksandra

Äänestä
  • Anna Alexandra, tuo kirjoitusasu näyttää mielestäni kivemmalta
    Kaunis nimi!

    Äänestä

Anna Alexandra

Äänestä

Näyttää olevan tasatilanne :) Anna Alexandra on mielestäni parempi.

Äänestä

Anna Aleksandra suomalaiselle, Anna Alexandra suomenruotsalaiselle.

Äänestä

on minusta kaunis nimi ja vaikka muuten arvostan suomenkielen mukaista kirjoitusasua, Alexandra on se säännön vahvistava poikkeus. X:llä siis, ilman extra-ässiä. ;)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


eva kirjoitti:

Nimeä pikkuisellemme olemme hakeneet pitkään, ja sitten se vain tuli esille, Anna Aleksandra. Mutta sitten tällainen kirjoitusasujuttu:

Eli kumpi parempi?:

Anna Aleksandra

Anna Alexandra

Kiitos, ja saa kommentoida nimeä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu