Onko mimmoinen homma? Onnistuuko ilman että auto pitäs nostaa ylös
Startin vaihto
6
425
Vastaukset
- Anonyymi
Vie auton korjaamolle, se on helpoin ja vaivattomin konsti.
- Anonyymi
1974 passattiin 1.6 bensakoneella, startin vaihto onnistui ainakin helposti, ei tarvinut nostaa.
- Anonyymi
Volvo 66 GL, startin vaihto yläkautta.
- Anonyymi
Peugeot 304S 1973, piti ottaa oikea eturengas pois ja sieltä kautta startti tuli pois.
- Anonyymi
Vw golfissa onnistuu startin vaihto -20c kelissä erittäin helposti pihalla, annoin pyöriä auton pihassa tyhjäkäyntiä kahvin ajan ja sitten työvalon kanssa. En saanut menemään tuntia.
Kuumailmapuhaltimella lämmitin liitintä ennen irroitusta.
Ajalla ei mitään merkistystä kun itse tekee, se on yhtä halpaa.- Anonyymi
Niin tämä oli 2000 luvun auto, harmittaa vain vielä kun en korjannut ja katsonut tarkemmin bosch alkuperäistä kuntoon, laakerit välyksettömät startin rungossa ja rattaat ja akseli moitteeton, kollektori hyvä. Taisi olla solenoidissa jotain. Senkin olisi saanut uuden.
Meni kallista koneistettua osaa ja painevalu runko laakereinen metallikeräys tynnyriin. Vaatii aika paljon koneita ja kallista tuotantoa tehdä tuollainen Bosch made in germany startti samaan laatuun.
Ostin uuden puolassa "kunnostetun/tarkastetun" keltaisessa magneti marelli paketissa tulleen samanlaisen boschin, isosta varaosaliikkeestä netistä + 50eur takuulla, Aeromotorsilta. On se yli 2 vuotta ollut ja starttailtu paljon.
Jos menee startti seuraavan kerran niin kyllä korjaan vian pois.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 633467
- 633227
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa643041SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p542542- 712342
- 562121
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.381079Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411055Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171032Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1261008