Moicca! Olen vilosofian ja matemadiikan ylemmät korkeat tutkimuksen tasot suorittanut ja bablaan sujuvaa ranskää. Ajattelin alkaa opastaa täällä vakakkeja käymään vessassa ja bankissa. Katotaan yhessä riittääkö meiän rahat. Hesassa vuokralla ne ei varmaan riittäisi, vakakit!
By TapsaBaII, 60-65 vuotta eikä suotta
By TapsaBaII, 60-65 vuotta eikä suotta
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minula on vielä surgeampi ohhtalo! Asun Ala-Tölviössä navetan ylisillä yhden tuikkulampun alla ja yritän selvitä pakasista! Eläkettä on 130 euroa kuussa. Jos sattuu lyhyt kuukausi (helmikuu), on vain 120 euroa.
Yritä itse elää tuolaisllla eläkkeellä! Pakko on yrittää ulko maille. Olen ajatelut vaikkapa Timbuktua tai Sierra Leonea, vai olisikko parmepia ehdotuksia?
Se on oikeasti hyvä, että olet ymmärtänyt, että muualla voi elää paremmin samalla rahalla. . . Miksi sinä et sitten muuta parempaan on se kysymys nyt? Onko se ulosotto, velka vai et vielä saa eläkettä tai edes palkkaa ?