niin saakohan mistään ostettua luodin kestävää lasia autoon? ja mitäköhän maksaa?
luodin kestävä lasi?
7
4761
Vastaukset
- Soldier-of-fortune
luodin kestävät pellit kans,eihän niistä laseista muuten mitään hyötyä ole...Ei siullakaan vahvasti mene jos sellasia laseja tarvit...Ai nii,komposiittikypärä ja luotiliivit kannattaa hankkia myös
- Anonyymi
Ei olla varmaan menossa kuitenkaan sotaan niin on
vähän turhaa - Anonyymi
En kyl tiiä mitä broidi alkaa heti valittaa et joku vaa kysyy kysymystä. Ei äijäljää hirvee hyvi mee jos jaksat valittaa viattomasta kysymyksestä. Vitu vamppi.
- hullu
hehheh aika hyvä vastaus ei sulakaan vahvasti mene heehhhe!!! toi oli oikeesti hyvä!
- mika,
kyllä tavallinenkin lasi kestää haulikon laakin. tuli vaan pieni reikä keskelle.
- Osaavainen
Luodinkestävän lasin toimittajista en tiedä. Mutta sehän tehdään laminoimalla lasia ja polykarbonaattilevyä vuorotellen päällekkäin. Osta lasiliikkeestä polykarbonaattilevyä. Löytyy varmaan vaikka 15 mm saakka. On niin sitkeää ainetta että varmaan jo 4 mm pysäyttää haulit.
- lol gg
eipä noita ihan mistää perusputiikista saa. veikkaan että tulisivat maksamaan enemmän kun autosi.
takalaseihin voit ostaa murtosuojakalvot, jotka pysäyttävät pienempien käsiaseiden luodit. asennus on vastaava kuin tummennuskalvoilla, joten siinämielessä helppohomma.
tuulilasin ja etusivulasien vaihtamisen oikeasti luodinkestäviin voi tosiaan unohtaa. lasista tulee senverran paksu, että ei esim sovi oleviin tiivisteisiisi tuostavaan. toisekseen vahvuus aiheuttaa sen että lasien lämmitykseen/sulatukseen ei talvella riitä auton oma puhallin ja ajelet huurukuplalla. siksi luodinkestävät lasit ovat monesti autoissa sähkölämmitteisiä.
eipä kai sitten muuta... jos nyt sellaset pitää saada niin ei muuta kun jostain superhyperpajalta tilaamaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741