Huomenna pääsee paikkakunnan vasurit liikkeelle kun Li saapuu Citymarketille.Kaalisoppaa ja näitä samoja jankutuksia lyhyeltä harmaa hapselta.Laitetaan myö porvarit siihen kilpaileva teltta kunnon tarjoilulla.
Vasurit parveilee
Anonyymi-ap
29635
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Sinne vaan kitisemään.
Sulla on nyt mahdollisuus kysellä ja kyseenalaistaa.
Mutta vellihousu kun olet, niin uskallat vain täällä ulista.
Mut hyvää ruokailu hetkeä kuitenkin
Kysellä ja kyseenalaistaa kun henkilö puhumalla tienaa.Eiköhän ne eduskunnan päätökset kerro minkälaisesta politiikasta on kyse.
Jos et osaa jauhottaa keskusteöukumppanias kaiken kansalaisten edessä, niin suosittelen menemään takaisin sinne elämänkouluus.
Luulin sinua järkeväksi ja osaavaksi ihmiseksi, mutta oot vain tavallinen suomalainen ulisija, joka ei osaa haastaa keskusteluissa, riippumatta siitä, että mistä se toinen tienaa rahansa.
Harmi että en pääse paikalle, Andersson on tosi hyvä tyyppi.
JEP ! Ja muistakaa PURRAN sanat TV haastattelussa ennen vaaleja : "Köyhiltä ei voi eikä saa leikata meille se ei käy".. #Petosjytky. Köyhät pettämällä ja heille valehtelemalla saatu huijausjytky...
Mee nesteelle puremaan munkkia hopi hopi
seuraavaksi taitaa tulla tuo äärioikeistolainen sivari soppatykkeineen ja lataajakin on mukana
Joo, Kusetusjytky ! ja raja vaan vuotaa. . .
Vai oikein kommareiden kokoontumisajot! Miten ehditte TÖISTÄ sinne, ainiin joo, sori.
Siellä nuo näkyi olevan oikein Suolahden pääeukon johdolla ehdokasta ihmettelemässä.Tämä pääeukko ei ole koskaan kunnon töitä tehnytkään.
Eikös se jotain suolahden soppalaa pitänyt. Ry oikein, nosti varmaan kelalta fyffet. Samat kosken valittajat siellä on, ikinä missään töissä haahuilee vaan tuossa kylillä. No make on lähellä 👍
Eikös se joku johtaja siellä ollut olevinan kauhealla palkalla.
Miksei tästäkään oltu kerrottu missään? Meni kokonaan ohi nyt :(((
Meni ohi? Ethän vaan töiden takia myöhästynyt?
Eikun en tiennyt, että on tällainen tilaisuus.
Toivottavasti löytyy valokuvat paikallaolioista jotta tiedetään isänmaanpetturit ja osataan välttää moisi a iljetyksiä !
Samat vässykät siellä on, aatteeltaan SDPläiset mutta henkisesti työttömät venakoiden halaajat. Se vähän parempi böttre folk oli Willessä jo kylttyrellisti. Ne ajelee Toyotan maastureilla kaikki suksiboxikatolla nenä pystyssä pitkin kyliä. Isoimmalla maasturilla ajeleva on niin ylpeän näköinen yrmykkä että ehkä enskerralla arkadianmäelle!!! Ei sitä tiedä se on kuin vikinglotto
Yhtenäisyys on punaista. Parempi ihminen, kokonaisuus yhteiskuntana.
Onhan sinulla hoitosuhde ? Lääkitys ? Jäikö historia lukematta yliopistossa ?
Ihan terve olen. Punaisuus tuo kaikille vaurautta. Tämä on nähtävissä Äkissäkin, jossa ihmiset ovat rikkaita ja onnellisia.
Vasemmistopoliitikoista sen verran, että heille merkitsee eniten oma etu, ei kansan etu. Otetaan nyt esimerkiksi vaikka Suvi-Anne Siimes. Hän johti vasemmistoliittoa ja johtaa nykyään eläkelaitosta ja nauttii huimaa palkkaa. Palkka tai ansiot ovat hänellä tietääkseni suurimmat kaikista entisistä poliitikoista. Hävettää noiden vasemmistolaisten puolesta. He kun puhuvat tai kirjoittavat populistisia lauseitaan. Jos noita heidän puheita uskoo, henkilö äänestää vasemmistoliitoa ja Li:tä. Siksi olen porvari enkä koskaan ole äänestänyt vasemmistolaista ehdokasta vaan enimmäkseen kokoomusta. En nimittäin rakasta velkarahalla elämistä ja laskujen maksattamista tulevilla sukupolvilla.
vasemmisto on henkäys enää kolhoosilta
Li on kyllä hyvä tyyppi, tykkään. Mutta tämä paikallinen haaremi sellainen etten halua samaistua. Paksuja lyhyenläntiä pallukoita virttyneissä villapaidoissaan.
Näin Citymarketin edustalla ja väkimäärä oli vähäinen. Kaipa se päätähti Martins muistutti olemassaolostaan, josko viimein hän pääsisi Arkadianmäelle vai miettiikö asettuvansa EU-vaaleissa ehdolle. Kumpi keräisi enemmän ääniä Martins vai Hakkarainen?
Martins ei tule koskaan pääsemään eduskuntaan.Hän jakaa omiensa mielipiteen kun on taustaltaan kunnon kommunisti.
Täyttä roskasakkia ! Aivopesty sairaalla aatteella jolloin omat aivot eivät toimi.
Miten nämä älvänät eivät ymmärrä että heillä ei ole mitään asiaa olla täällä normaalien ihmisten parissa ? Pois pilaamasta meidän kaupunkia !
Meitä on täällä enemmän kuin teitä persuja.
Mitenkäs meni persupopulaatiolla, oliko ruuhkaa soppajakeluun?
Tuleeko Valtakunnan Nieleskelijä tänne?