Lahden kiduttajapoliisille annettiin kenkää. Onneksi asia tuli julkisuuteen.
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000010105530.html
Kiduttajapoliisi sai potkut
17
536
Vastaukset 17
- Anonyymi
Valitti vielä tuomiosta ja potkuista. Hyvä vaan että sai kenkää. Tollaselle tekis hyvää saada itse samanlaista runtua. Joo ja turha kenenkään sanoa että sille ei kukaan pysty antaa runtua.
- Anonyymi
Saa nyt keskittyä kokonaan räsyttelemään nopeus valvontakameroita
- Anonyymi
Koitin löytää joko tästä tai siitä aiemmasta kameratolppa hulluttelusta kyseisen poliisin nimeä tai sensuroimattomia oikeuden pöytäkirjoja mutta en löytänyt. Onkohan näitä mainittu missään kun ikä, paikkakunta ja alustava ulkonäkö vaikuttaa siltä että itsekkin olen kyseiseltä poliisilta saanut runtua ihan turhasta. Olisko joku vaikka nimikirjaimet heittänyt niin tietäisi onko sama kun omassa tapauksessa tai vinkit mistä löytäisin tiedon?
- Anonyymi
Pyydä käräjäoikeuden kansliasta kys tapauksen tuomiolauselma. Se on julkinen ja antavat sen. Jos oikeus on määrännyt tuomiolauselma salassa pidettäväksi niin silloin sitä ei saa.
Kyllähän henkilön nimen joku tietänee kertoa
- Anonyymi
Onkohan kyseinen irtisanottu poliisi helluntalaistaustainen? Ainakin 90-luvulla oli Lahdessa töissä väkivaltaan taipuvainen poliisi. Liekö sama?
- Anonyymi
Täällä on monta sellasta poliisia edelleen
- Anonyymi
Vedessä vikaa ja lahtelaisille wanna be stadilaisille pitää antaa runtua!gu ei ne muuta ymmärrä🤣🤣
- Anonyymi
Mikäs tän nimi on. Kai se on mainittu jossain mutta nyt ei löydy mistään. Muistan lukeneeni että tais laittaa veljensä syyksi ne kamera tolppien räpsyttely ajot.
- Anonyymi
Nappi otsaa sellaiselle narsistille!
- Anonyymi
Miksi poliiseissa on niin paljon luonnevikaisia yksilöitä? Eikö ne siellä koulutuksessa pois sulje nämä mädät yksilöt 🤔
Yksi mätä omena pilaa koko puun... Eipä Lahdessa poliiseihin voi luottaa. Puhumattakaan näistä 'vartioista'.
Lahti väkivallan ja korruption pesäke.- Anonyymi
Turuuus on sama meininki. Luonnevikaisia poliiseja.
Niitähän on Suomi täynnä kaheleita ja hulluja sekä mielisairaita. Koskee myös poliiseja - Anonyymi
No kuka täyspäinen lahteen kytäks ees pyrkii?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No kuka täyspäinen lahteen kytäks ees pyrkii?
Onko muuallakaan yhtään täyspäistä kyttää??????
- Anonyymi
On se kumma kun tahtoo vaan kaikki poliisit, vartijat ja vanginvartija olla jollain tapaa narsisteja. Toki joukkoon mahtuu tervepäisiäkin.
- Anonyymi
Vedessä vikaa!vesilahden vettä gun o siemailtu vuosikymmeniä,niin mitä venaat🤔täyspäisiä lahtelaisia🤣🤣🤣voittaa ennenmin eurojaskan pääpotin!!
- Anonyymi
Olikohan steroideilla päätä pehmentänyt?
- Anonyymi
Kahreksan körmyä yhden raurotetun äijän kimpussa. Stasilaista touhua, putlerin joukkoa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17896Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501802- 46737
- 42674
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518