poppanakude

Oliskos jollakin tietoa mistä sais ostettua edullista poppanakudetta?
51869
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Poppanavakalla oli 26 tai 27 euroa/kg. Itse olen värjännyt vanhoja lakanoita ja leikannut sitten ne.

Äänestä
  • hei Murtosaaren kude-niminen myy ulkolaista ja kotimaista poppanaa mielestäni edullisesti.Kysy numerotiedustelusta.Seinäjoen käsityönäyttelyssä käydesssään saa edullista kudetta Kauhavan kangasaitasta.Tarjouksia silloin....

    Äänestä

Minkä värisiä kuteita ja minkä verran olisit tarvitsemassa? Voisin penkoa omia varastojani.. Olen innokas poppananpaukuttelija ja voisin ainakin joitakin myydä sinullekin (kotimaista ja valmiiksi rullalla olevaa,siis aivan priima tavaraa). Minkä verran olisit valmis kuteista maksamaan? Missä päin asustelet?

Äänestä

Kannattaa ostaa kotimaista, ulkolaisesta ei tiedä mitä se on .Teen aika paljon poppanaa ostan ne Kauhajoen Päntäneeltä siellä on sen niminen liike kuin Tapion kauppa kotim. poppana maksoi alle 19.-kg

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tinde kirjoitti:

Oliskos jollakin tietoa mistä sais ostettua edullista poppanakudetta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu