Onko kukaan kokeillut EuroLitter-kissanhiekkaa? Onko hyvää? Sitooko hajut? Hiekka lupaa että tekee hyvät paakut..
Voiko laittaa kissan jätökset vessanpönttöön kun kerran luvataan hiekan erinomaista paakkuuntumista? Ettei pönttö ihan tukkeutuisi.
Kertokaa!
Voiko laittaa kissan jätökset vessanpönttöön kun kerran luvataan hiekan erinomaista paakkuuntumista? Ettei pönttö ihan tukkeutuisi.
Kertokaa!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Paakkuuntuvaa hiekkaa vessanpönttöön? No ei helkatissa, paitsi jos on varaa mahdollisesti muutamankin kympin putkiremppaan!
Muuta en osaa eurolitteristä sanoa, mutta tässä tärkein.
En siis tarkoittanut että koko astiallista hiekkaa pönttöön laittaisin, kompostiin ne kuuluu. Mutta kakkakökkäreet ja pissit.
Kysymykseni siis tarkoitti että kun kissan jätöksiin on tarttunut paakkuuntuvaa hiekkaa, voiko laittaa pönttöön.
Sen enempää EuroLitteristä kukaan tiedä, vai?
Pissapaakut ovat kokonaan sitä hiekkaa ja kakoissa sitä on myös paljon. Varsinkaan paakkuuntuvia savipohjaisia, eikä mitään muitakaan saa laittaa muruakaan viemäreihin. Ihan oikeasti, siitä voi tulla helvatin kallis remonttilasku, koska savi paakkuuntuu putkiston mutkiin.
Kerää ne poistokset vaikka vanhoihin leipäpusseihin tai kannelliseen ämpäriin, josta ne voi kiikuttaa päivän päätteeksi kompostiin.
tulee vähä myöhäs varmaa tää ku vast selailin näitä sivuja,mutta mä käytän säännöllisesti eurolitteriä ja voin vakuuttaa että on hintansa väärtti.EHDOTTOMASTI KANNATTAA KOKEILLA TAKAAN ETTÄ OLET TYYTYVÄINEN.