"HELSINGIN hovioikeus päästää ehdonalaiseen vapauteen miehen, joka murhasi ex-vaimonsa Lappeenrannassa marraskuussa 2009.
Hovioikeuden päätöksellä mies pääsee vapaaksi 30.9.2024, jolloin hän on kärsinyt murharangaistustaan noin 14 vuotta ja 10 kuukautta."
Kuka tää on?
6
611
Vastaukset
- Anonyymi
Näillehän lienee vaimot yhteisiä, naiset sekä lampaat.
- Anonyymi
Kuka tää tapettu Lappeenrantalainen nainen oli?
Muistaako/tietääkö kuka?- Anonyymi
Hämärä muistikuva että oli maahanmuuttajia.
- Anonyymi
mohammed riaz
https://www.murha.info/rikosfoorumi/viewtopic.php?f=2&t=8348&start=45- Anonyymi
Karkotetaan Pakistaniin. Ihan oikein. Ihmettelen vain mitä se nainen oli onnistunut tekemään, että ukko päätti murhauttaa sen. Itse tutkin näitä asioita aina luonneidentiteetti huomioiden. Jos siellä ei luonteista mitään ymmärretä, ni homma menee randomilla kuten Suomessakin. Joko järjestetty avioliitto (siellä), tai onnekas sattuma (ateistinen Suomi).
- Anonyymi
Molempien veljesten kanssa oli naimisissa, yhtäaikaa vai peräjälkeen.
On nuo tosiuskovaisten tavarat yhteisiä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1525856Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6933863SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1313155Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3502932Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti222028"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1401981Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a7091909Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re261491Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4891489Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .2321201