c-kasetit tietsikkaan

mulla on tällä hetkellä niin että videon kuva näkyy ja ääni kuuluu tietsikas mutta
jos otan sen rca-liittimen jota pitkin videon ääni menee tietsikkaan ja laitankin sen stereoiden ulostuloon niin toetsikasta ei kuulu mitään.
mikä vikana
1285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sun pitää pitää kiinni tietsikasta kytkiessä rca-piuhaa, muuten saattaa tulla oikkari. Helpointa on pyyhkiä keskusyksikön alusta kostealla pyyhkeellä jolloin se ei maadoitu niin helposti. Toinen vaihtoehto on ostaa suoraan maadoitettu kaksinapaliitin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gaylord focker kirjoitti:

mulla on tällä hetkellä niin että videon kuva näkyy ja ääni kuuluu tietsikas mutta
jos otan sen rca-liittimen jota pitkin videon ääni menee tietsikkaan ja laitankin sen stereoiden ulostuloon niin toetsikasta ei kuulu mitään.
mikä vikana

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu