niin viettääkö teidän miehen lapset sen teillä vai entisessä kodissa? Meillä onneksi suunnitellaan aina joulut ja juhlapyhät missä miehen kersat on. Mies sanoi että mä saan päättää koska hänen lapset tulee, joten päätän usein ettei tule meille. En minäkään ole koskaan päässy niiden kotiin kylään miksi ne tulisi meille. Eksä kovasti haluisi tulla, muttei pääset, sillä ei ole asiaa meille urkkimaan.
En minäkään ole urkkinu sen kotia, vaikka parikertaa oon yrittäny, sillä mulla on oikeus mennä katsoon, olen lasten uusiäiti.
Hyvää pääsiäisä ja vappua.
Kohta tulee pääsiäinen
4
303
Vastaukset 4
- Anonyymi
Pian on äitien päivä milaisia lahjoja olette äitipuolen a toivoneet miehen lapsilta? Mulle toka kerta, omia kun ei ole, niin kiva kun saan lahjoja ja kortteja. Eivät ne kummosia lapsia ole mutta lahjat mulle kelpaa, ja onhan se vähän velvollisuuskin lasten antaa äitipuolelle lajjoja joka uurastaa ja tekee kaikkensa miehen lasten eteen muutaman kerran vuodessa. Olisi kumma jos eivät toisi mitään.
- Anonyymi
Ehkä miheen kakrut ei osaa ymmärtää että äitipuolelle pitää duoda myös lahjoja ja kukkia. Ei ne koskaan vielä ole tuoneet, eikä ne ole maistanut kakkujanikaan, en tajua miten on huonosti kasvatettuja kakaroita.
Minä hyvää hyvyyttäni leivon ja laitan joulut ja juhannukset, ja miehen lapset senkun kiukuttelevat. Ovat niin katkeellisia minulle kun asun heidän entisessä kodissa. No ei haittaa. Mutta soisin heidän muistavan uutta äitiä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä miheen kakrut ei osaa ymmärtää että äitipuolelle pitää duoda myös lahjoja ja kukkia. Ei ne koskaan vielä ole tuoneet, eikä ne ole maistanut kakkujanikaan, en tajua miten on huonosti kasvatettuja kakaroita.
Minä hyvää hyvyyttäni leivon ja laitan joulut ja juhannukset, ja miehen lapset senkun kiukuttelevat. Ovat niin katkeellisia minulle kun asun heidän entisessä kodissa. No ei haittaa. Mutta soisin heidän muistavan uutta äitiä.Sinunkin kakarasi on jonkun ” miehen” tekeleitä , yhtä kiukkuisia äitipuolensa kotona.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinunkin kakarasi on jonkun ” miehen” tekeleitä , yhtä kiukkuisia äitipuolensa kotona.
Just niin ,vievätkö ne lapsesi äitipuolelle lahjuksia. Oletko itse kasvattanut fiksuja lapsia , epäilen , kun sinulla on noin paskamainen luonne ja asenne.😁😁😁😁
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092260- 103896
- 70882
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22862- 48835
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha548781- 80697
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561