kuulunu jo monta tuntia eikä hiljene, mikä avuksi? Kello on jo 22.10.
Basson jytke,
Anonyymi-ap
7332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitä jos kävisit huomauttamassa asiasta.
Turhaan tuollaisesta on huomautella. Normaali ihminen osaa kyllä kelloa sekä ymmärtää basson kuuluvan kerrostalossa jokaiseen asuntoon. Kyseessä on siis nisti tai mielenvikainen joten suoraan soitto poliisille.
Ei osaa. Yllättävän moni ns. normikansalainen ei tajua nuorena kerrostaloasumisesta juuri yhtään mitään kun vanhemmat ei opeta niille nuorille yhtään mitään.
Ei opetetaan nuorille käytöstapoja edes niitä alkeellisia, monet nuoret vaan kiroilee,haistattelee ja ovat väkivaltaisia, tietävät että niillä on valta.
Yhtälailla tärkeää on tänne turhien kyselyaloitusten tekeminen ja niiden kommentointi !
Jos taloyhtiöllä on omat , sisäiset, salasanalla suojatut verkosivut mm.asukkaiden sisäistä viestinvaihtoa varten niin kannattaa niille talon sivuille kirjoittaa etttä bassonjytke häiritsee ja tietääkö joku kuka sen metelin aiheuttaa .
Heippa- lapunenputöisi olla jo historiaa ja jokaisella taloyhtiöllä omat sivut, jonne voi laittaa viestiä muille talon asukkaille, ilmeisesti myös ihan nimettömänäkin?
Ainakin olisi hyvä olla käytössä. Vähän samoin kuin pyyykinpesukoneen varaamisessakin, , rappu ja asunnon numerolla varataan pesukone ja kuivausrummun käyttö. Samoin kotitalon omilta sivuilta pitäisi löytyä isännöitsijän ja huollon yhteystiedot numeroineen, lomake jolla vikailmoitus tai joku häiriöilmoitus tehdään jne.
Poliisit aina paikalle