kuulunu jo monta tuntia eikä hiljene, mikä avuksi? Kello on jo 22.10.
Basson jytke,
8
303
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä jos kävisit huomauttamassa asiasta.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18211626
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Turhaan tuollaisesta on huomautella. Normaali ihminen osaa kyllä kelloa sekä ymmärtää basson kuuluvan kerrostalossa jokaiseen asuntoon. Kyseessä on siis nisti tai mielenvikainen joten suoraan soitto poliisille.
- Anonyymi
Ei osaa. Yllättävän moni ns. normikansalainen ei tajua nuorena kerrostaloasumisesta juuri yhtään mitään kun vanhemmat ei opeta niille nuorille yhtään mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei osaa. Yllättävän moni ns. normikansalainen ei tajua nuorena kerrostaloasumisesta juuri yhtään mitään kun vanhemmat ei opeta niille nuorille yhtään mitään.
Ei opetetaan nuorille käytöstapoja edes niitä alkeellisia, monet nuoret vaan kiroilee,haistattelee ja ovat väkivaltaisia, tietävät että niillä on valta.
- Anonyymi
Yhtälailla tärkeää on tänne turhien kyselyaloitusten tekeminen ja niiden kommentointi !
- Anonyymi
Jos taloyhtiöllä on omat , sisäiset, salasanalla suojatut verkosivut mm.asukkaiden sisäistä viestinvaihtoa varten niin kannattaa niille talon sivuille kirjoittaa etttä bassonjytke häiritsee ja tietääkö joku kuka sen metelin aiheuttaa .
Heippa- lapunenputöisi olla jo historiaa ja jokaisella taloyhtiöllä omat sivut, jonne voi laittaa viestiä muille talon asukkaille, ilmeisesti myös ihan nimettömänäkin?
Ainakin olisi hyvä olla käytössä. Vähän samoin kuin pyyykinpesukoneen varaamisessakin, , rappu ja asunnon numerolla varataan pesukone ja kuivausrummun käyttö. Samoin kotitalon omilta sivuilta pitäisi löytyä isännöitsijän ja huollon yhteystiedot numeroineen, lomake jolla vikailmoitus tai joku häiriöilmoitus tehdään jne. - Anonyymi
Poliisit aina paikalle
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1243151Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612805Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352192Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032108Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1301978Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441951Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101192Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67984Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville12945Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77890