Sini tiskiharja

Anonyymi-ap

On tietenkin hyvä idea tuo vaihtopäätiskiharja, mutta ei se sovellu juosevan veden alla tiskaamiseen. Harjan selkäpuoli on täynnä erilaisia lokeroita ja syvennyksiä joista juokseva vesi saa kimmokkeita niin että tiskipaikka kastuu roiskeista monen neliön alalta.
Pikakorjauksena teippasin pakkausteipillä harjan selkäpuolen epätasaisuudet piiloon.

6

587

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aamulla Tokmannilla jo hypistelin tuota vaihtopääharjaa, mutta onneksi valitsin kuitenkin halvemman iisi harjan.

    • Anonyymi

      Tuollaisilla pikkupajoilla ei tuotteen suunnitteluun ole paljoa rahkeita, käytännössä suunnittelun tekee lattiatason työläiset.

    • Anonyymi

      Toimii varmaan paremmin, jos laitat tiskialtaaseen kumitulpat ja lasket vettä altaaseen. Säästät samalla vettä.

      • Anonyymi

        Enemmän siinä vettä menee kahvimukin tiskauksessa jos altaan täyttää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Enemmän siinä vettä menee kahvimukin tiskauksessa jos altaan täyttää.

        Jos ei muuta tiskattavaa ole kuin se kahvimuki niin ei sitä tarvitse juoksevan veden alla edes tiskata. Pidä jossain kipossa ruokasoodaa tiskipöydällä, huuhtele kahvimuki ja kostutetulla tiskiharjalla kiposta soodaa ja pyöräytät harjalla sen mukin sisustam ja huuhtelet. Muuta ei tarvii ja mukisi pysyy hyvänä. Itse en koskaan pese kahvimukia pesuaineella enkä myöskään kahvikeittimen pannua, vaan aina soodalla.


    • Anonyymi

      Huuhaa juttuja. Uusi tavallinen tiskiharja maksoi alle pari euroa ja edellinen kesti kaksi vuotta.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      189
      4255
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      95
      2793
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      146
      2299
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      86
      2260
    5. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      40
      2195
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2041
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      2027
    8. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1871
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1859
    10. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1846
    Aihe