Pärnu

Kertokaa joku hyvä majoituspaikka Pärnun keskustan tuntumassa jossa myös auto säilyy ehjänä.
Ensisijaisesti sellainen "omakotitalo"majoitus jossa 2h huoneita mutta edulliset hotellit ja kylpylät huomioidaan myös.

Kyse olisi 3päivästä.

Ja uskaltaako siellä mihinkään autoa jättää?
133511
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Auton voi jättäää, kun on rattilukko jne pyyhkijät mukaan huoneeseen jne

Äänestä
  • Neljä tunkkia mukaan ja renkaat yön ajaksi hotellihuoneeseen?

    Äänestä

  • kaada kirjoitti:

    Neljä tunkkia mukaan ja renkaat yön ajaksi hotellihuoneeseen?

    Onks tää totta?
    Viedäänö siellä autosta kaikki jos yöksi jättää?

    Äänestä

  • Olin perheeni kanssa viime ekokuun alussa Pärnussa ( Tartossa & Tallinnassa). Pärnussa auto (Pösö 306) seisoi yön yli kadun varressa muutaman kymmenen metrin päässä keskustan kävelykaduista. Ainoastaan Tallinnassa auto oli vartioidulla parkkipaikalla.

    Taitavat varastella uudempia autoja. Autoon ei pidä jättää mitään houkuttelevaa, edes Suomessakaan.

    Äänestä

Katso aikaisemmat vinkit jo keväältä !

Äänestä

Juu pikkasen on myöhässä varaus, mutta eiköhän se joku majoituspaikka löydy.

Ei siellä autoja noin ryövätä. Voit kyllä jättää pyyhkijänsulat ja renkaat paikoileen. :)

Kunhan et autoosi sisälle jätä mitään arvokasta näkyviin.

Äänestä

Hyvä paikka: Konse Puhkekula (umlautteineen;-)

http://www.konse.ee/index.php?id=132

löytyy leirintää ja majoitusta, vartioitu parkki jne. Puolitoista km. keskustasta. Oltiin viime kesänä ja mennään taas. Kiva mesta.

Äänestä
  • Saatiin perhehuone, vaikka varasin sen vasta muutama viikko sitten. Vartioitu parkki on. Muuta en sitten hotellista tiedäkään.

    Ja noi bunkkeri-jutut on joidenkin vitsi-sivuilta tänne eksyneiden tsoukkeja.

    Äänestä

tori suomi24

Äänestä

pärnusta löytyy myös vartioituja parkkialueita.

http://viroweb.ee löytyy infoa

Äänestä
  • muutama viikko vapaana heinä-elokuussa.
    2h,k,kh kerrostalo,Pärnu. lähellä rantaa. kysy lisää email: [email protected]

    Äänestä

  • Sitä vartiointia siellä tarvii?

    Meillä oli 4 autoa viikon sivukadulla Pärnussa vuonna 2000,tosin tyhjänä ja hattuhylly auki.

    Ainoa hotelli jossa näin aamulla murretun auton oli Narva-Joensuussa,on muuten vähän toisenlaista seutua kuin Pärnu.

    Äänestä

  • Käynnyt kirjoitti:

    Sitä vartiointia siellä tarvii?

    Meillä oli 4 autoa viikon sivukadulla Pärnussa vuonna 2000,tosin tyhjänä ja hattuhylly auki.

    Ainoa hotelli jossa näin aamulla murretun auton oli Narva-Joensuussa,on muuten vähän toisenlaista seutua kuin Pärnu.

    Pärnussa....10 vuoden ajan jo....

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Kertokaa joku hyvä majoituspaikka Pärnun keskustan tuntumassa jossa myös auto säilyy ehjänä.
Ensisijaisesti sellainen "omakotitalo"majoitus jossa 2h huoneita mutta edulliset hotellit ja kylpylät huomioidaan myös.

Kyse olisi 3päivästä.

Ja uskaltaako siellä mihinkään autoa jättää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu