Nautinnollista ja korkeatasoista ruokailua.

Anonyymi-ap

Miksi Triptrappia lukeva turisti menisi rekkamieskuppilaan, kun voi ostaa seiskastakin oman tasoista ruokaa kuten kotonakin ... siis ruokaa jonka viimeinen myyntipäivä on huomenna .... kotoisasti kotonahan nämä on -30 tai -50 prossan alennuksella.

https://aijaa.com/Bl92EM

Nirppanokka 2010 ei osta sushia ellei näe sen valmistusta ja varmistu kylmäketjusta, mutta junttiturre ei ole tuollainen neiti.

10

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Välipaloja ostetaan jääkaappiin samoin kuin vettä, limpparia, energiajuomia, viinaa, servettejä, hedelmiä, astianpesuainetta, karkkia, pähkinöitä, dödöä, hammastahnaa, suihkusaippuaa, partahöylä, vessapaperia ja sen sellaista.

      Aina ei lähdetä ulos syömään eikä käydä muualla paskalla eikä suihkussa. Oletko ollut ikinä lomalla?

      • Anonyymi

        Syö nyt kuitenkin se .... lohesi .... jääkaapistasi ..... nam nam ..... ja valokuvaa jälleen juntti palstalle seuraavat ostoksesi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Syö nyt kuitenkin se .... lohesi .... jääkaapistasi ..... nam nam ..... ja valokuvaa jälleen juntti palstalle seuraavat ostoksesi.

        Emme ole kuulleet vielä syväluotaavaa arvosteluasi tästä ravintolamiljööstä ja gourmet-ateriasta? https://aijaa.com/HTiupu


      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        💋 ­­N­­y­m­­f­­o­­m­­­a­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18214771

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • On sitä matkoilla oltu ja siellä sitten matkailtu. Kävittiin äiteen kanssa Turengissa 1973 jussina. Ladalla painettiin menemään joka oli luvattomasti lainassa viinanpoltosta vankilassa istuvalta Hönö Veikolta, jolla oli jäsen kirja. Haistiin öljyltä vielä jouluna vaikka oltiin kävitty suihkussakin Skunkki Muorilla. Sillä on jo suihku.
      Turengissa söitiin voikkoleipiä ja äiti laittoi mulle pepantteenia taakse, kun enomies teki mullen lääkärin tarkastuksen.

      Nuorena sitä hassuteltiin sukulaisten kesken https://aijaa.com/PS3wN5 Olin silloin koe lentäjänä ja minut kyllä hatusta tunnistaa. Suppo-Serkulla on oudon mallinen pää kun isä ukkonsa ampui sitä vahingossa kahdesti haulikolla päähän kahden metrin päästä. Meillä muilla on vaan joku krosomi virhe ja jotakin keeneissä mitä en nyt muista. Joku morfoosi konditoriossa.

      • Anonyymi

        Komeita kolleja ja naisista viis! Oliko siellä teilläpäin naisia ollenkaan vai onko joku kuvassa olevista nainen? On varmaan äitit kuitenkin olleet naisia?


    • Anonyymi

      Miten se 12 tunnin puuro on ollut valmista jo kello 12 päivällä? Sen piti valmistua kuudelta. Entäpäs miksi Pasasen sihteeripoika ei tee uusia aloituksia kirjoituksistasi ja miksei hän ilku sinun puuropussillesi? Ettei vaan olisi siellä kattilassa porisemassa koko ukko....? Aika harmaata on tuo lohesi susheissa. Ei ole hyvästä lohesta kotoisin tai sitten on vanhaa.

    • Anonyymi

      Taisi olla Aasianrtavel kun laittoi kuvia hyvistä susheista. Juuri muistelin ravintolan nimeä, oli Oshinei. Japanilainen ravintola, löytyy muutamasta thaimaan kaupungista eikä ihan sieltä halvimmasta päästä.

    • Anonyymi

      Numba ... Bingo ... Nyt selviää myös idiootti CHLANGIN takaa.

      • Anonyymi

        Miten muka?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      228
      4550
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      133
      3787
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      316
      3387
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      20
      2128
    5. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      67
      1744
    6. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      196
      1611
    7. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      80
      1420
    8. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      36
      1342
    9. Mitä vielä

      Toivot välillemme ?
      Ikävä
      104
      1160
    10. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      14
      1152
    Aihe