Kunnan vesijohto vesi tummaa haisevaa moskaa

Onko tämä joku yleinenkin ongelma etenkin keskustassa kun tulee mustaa vettä niin kuuma kuin kylmävesi puolelta...
9752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Nytkö ne kesä hulevedet tulevat hanasta?

Äänestä

Vika ei ole keskustassa vaan sdp:ssä.

Äänestä
  • En ole katkera mutta kuitenkin..

    Äänestä

Talvivaaran purkuputki liitetty kommarien vesijohtoon

Äänestä

Kestää kuulemma 2kk onkelman korjaaminen. Huoltoukot toi juomavettä ja sanoi noin.

Äänestä

Jansan vesi on kirkasta ja raekasta, oikein hyvää

Äänestä
  • Tuli niin kalliiksi Osuuskunnan jäsenille niin ei ole enää saatavissa vain karmivat muistot hoitomaksuista.

    Äänestä

Sulata lunta sitähän riittää.

Äänestä

Perussuomalaisten nousu on näihin keskusteluihin tuonut" törkyturpaisuuden"

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko tämä joku yleinenkin ongelma etenkin keskustassa kun tulee mustaa vettä niin kuuma kuin kylmävesi puolelta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu