Ruokapaikat

Anonyymi-ap

Miten yrittäjän vaihdoksen myötä ruokapaikkojen taso on laskenut ja hinnat nousseet.
Kylän ainoa grilli on supistanut aukioloja ja sunnuntaisin kiinni. Grilliannokset ovat pienentyneet ja hinnat nousseet todella paljon. Parkkipaikka onkin nykyään kovin hiljainen.
Lounasravintola/baari. Muutaman kuukauden toiminut uusissa tiloissa. Lounaan taso laskenut, hinta noussut. Noutopöytiä ei täytetä tarpeeksi. Lounaslista hyvin vaikea löytää. Vitriinit tyhjät. Viikonloppuisin avataan vasta iltayhdeksältä.
Nyt olisi näytön paikka ja tehdä asioille jotain. Monesta suusta kuulunut samoja moitteita.

19

2181

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä paikkakunnan grilli ja ravintola tarjonta tarvisi uusia tuulia

    • Anonyymi

      Ravintolan ruoan tasosta liioin kuullut moitetta

    • Anonyymi

      Eihän siinä muutakun käännät rahahanat auki ja hipihopi muutoksia tekemään niin pääset mielipahasta

    • Anonyymi

      Sitähän se inflaatio teettää, katsopa paljonko juuston hinta on noussut ruokakaupassa vaikka kolmen vuoden takaiseen verrattuna.

    • Anonyymi

      Kaikki hinnat ovat nousseet tääl Kardessa...Se on valitettava totuus.

      • Anonyymi

        Jos joskus kävisit vähän kauempana kotoa, niin huomaisit niiden nousseen vähän muuallakin.


    • Anonyymi

      Ei herran jumala ihmiset rauhottukaa käykää antamassa palautetta paikanpäällä älkääkä nettijuoru palstalla. Huhheijaa taas tätä touhua voisko johtua vaikka siitä että ravintola aukeaa yhdeksältä viikonloppuisin koska aika usein siellä on lauantaisin yksityistilaisuuksia. Nyt ihmiset alkakaa kahtomaa peilii ja jos pienen kylän palvelut eivät miellytä nii vaihtakaa kylää. Tää on iha pelleilyä täällä juorupalstoilla kasvakaa aikuiset ihmiset…

      • Anonyymi

        Suosittele LÄHIKONTTIA


      • Anonyymi

        Sais olla ilta 21 auki ei nuoret tukevat juopot rämmi yöllä kotiin ja huuhtele ja möykkää kun ei ole vielä käytöstapoja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sais olla ilta 21 auki ei nuoret tukevat juopot rämmi yöllä kotiin ja huuhtele ja möykkää kun ei ole vielä käytöstapoja.

        Tukevat🤣


      • Anonyymi

        Nättijussissa oli lounasta tarjolla runsaasti nyt niukasti. Ja voisi mausteita käyttää säästeliäämmin tästä tullut palautetta. Mutta oikein hyvää jatkoa asiakas kysely olisi varmaan hyvä.


    • Anonyymi

      Kun kukaan ei yritä, valitetaan, ettei ole palveluja, ja kun joku yrittää, valitetaan, kun on vääränlaisia ja väärän hintaisia palveluja. Köyhällehän kaikki on kallista, mutta jos miettii, miten ruoan hinta on noussut, niin melko kohtuuhintaista ruoka on Karstulan ruokapaikoissa. Jos epäilyttää, niin kannattaa käydä muualla välillä vertaamassa.
      Valikoimaakin ruokapaikoista löytyy vanhojen tai uusien yrittäjien toimesta paikkakunnalta melko hyvin. Joka päivä ei ole kaikkien ovet auki, ja voisi kuvitella, että sitä on jopa laskettu ja mietitty, että milloin kannattaa olla. Sunnuntaisin, kun Topsan yrittäjällä on lepovuoro, grilliruokanälkään saa ruokaa Firatista. Ja jos Hertta on kiinni, niin apu saattaa löytyä Topsan tai Firatin lisäksi Lähikontista tai opistolta. Yksityistilaisuuksien vuoksi on pitänyt perjantaipitsa hakea muutaman kerran muualta, mutta ketjun aloittajalle tämä ei liene henkilökohtaisesti ongelma, koska kaiketi ruoka ei olisi ollut hänen makuaisteilleen ja rahapussilleen muutenkaan sopivaa.
      Suosittelen kaikkia muita kuitenkin käyttämään oman kylän palveluita, että saadaan myös pidettyä nämä palvelut meillä. Kaikkia yrityksiä tarvitaan ja erityisesti nuorille yrittäjille tsemppiä ja onnea tulevaa.

      • Anonyymi

        Juurikin näin...komps.


    • Anonyymi

      Hyvä porilainen topsalta nam kannattaa ostaa

    • Anonyymi

      Ikävä on nätti Jussia.

    • Anonyymi

      Monelta taholta kuullut lounaspöytä köyhä.

    • Anonyymi

      Ruokalista olisi hyvä tietäisi mitä on tarjolla. Jes

    • Anonyymi

      Halpa-Haliilta tuulee sähköpostiin joka sunnuntai viikon ruokalista niin halutessa.

    • Anonyymi

      Ovet kiinni yhtäkyytiä

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2321
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      23
      1024
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      912
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      906
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      589
      861
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      646
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      644
    Aihe