Mika kaatui

prkl...

ensin formuloissa kimiltä hajoaa ripustukset (rengas) ja nyt mika kaatui viimesellä kierroksella johtoasemasta. Toivottavasti ei käynyt pahemmin kun toinen ajoi päältäkin. Aika hurja tilanne.

16

2238

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaulaan

      saattoi käydä pahasti :/

    • voi prklprkl

      Toivottavasti miehelle ei käynyt pahemmin.. Kohtalon ivaa että käy noin viimeisillä metreillä..

      • Mika Kallio Lempikuskinaan

        Tiedättekö miten kävi?? Toivottavasti ei käyny pahasti! Nimittäin on just mun lempikuski!


      • HEMMETTI!
        Mika Kallio Lempikuskinaan kirjoitti:

        Tiedättekö miten kävi?? Toivottavasti ei käyny pahasti! Nimittäin on just mun lempikuski!

        Kaikki sanoo koko aja et lähti henki! Ei sil voi nii pahasti käydä vaik kauhee lento oliki.. (Ainakaa toivottavasti) *rukoilee*


      • Man
        HEMMETTI! kirjoitti:

        Kaikki sanoo koko aja et lähti henki! Ei sil voi nii pahasti käydä vaik kauhee lento oliki.. (Ainakaa toivottavasti) *rukoilee*

        ilmeisesti mitään vakavampaa tullu, niin ainakin textitvssä luki.


      • ihmeenmin
        HEMMETTI! kirjoitti:

        Kaikki sanoo koko aja et lähti henki! Ei sil voi nii pahasti käydä vaik kauhee lento oliki.. (Ainakaa toivottavasti) *rukoilee*

        lentänyt.Se oli se fauder tai jotain sinnepäin.


      • Hulk
        ihmeenmin kirjoitti:

        lentänyt.Se oli se fauder tai jotain sinnepäin.

        ei, mutta se Fauder ajoi Kallion päälle.


    • Mikaela

      Turhaan kaatui Mika! Ei Mikan olisi tarvinnut niin rajusti yhdestä osakilpailuvoitosta tapella.
      Toinen ja kolmaskin sija olisi riittänyt pitämään Mikan sarjan pistejohdossa. Sydämestäni toivon, että Mikan ei pahasti käynyt, ja pystyy jatkossa taasen kokoamaan itsensä tuleviin koitoksiin. Ja oppisi tuon laskutaidon... aikoinaan Keke Rosberg sen hallitsi, osasi ajaa järkevästi!

      • Rosenberg

        Hyvä kommentti!


      • Tähhäh

        Turhaa jälkispekulointia. voittajat ajaa voitoista. Näin käy joskus.
        Tai helppo se on nyt sanoa, mutta jos voitto olisi tullut, niin kuka täällä sitten surisi, että Kallio laittoi hanaa viimeisen mutkan ulos tulossa.


      • rape
        Tähhäh kirjoitti:

        Turhaa jälkispekulointia. voittajat ajaa voitoista. Näin käy joskus.
        Tai helppo se on nyt sanoa, mutta jos voitto olisi tullut, niin kuka täällä sitten surisi, että Kallio laittoi hanaa viimeisen mutkan ulos tulossa.

        Kyllähän Mika on tosi harkitseva ja kylmäverinen kuski. Eilen ilmeisesti kaikki tuntui olevan kohdallaan ja poika päästeli menemään sydämen kyllyydestä. Toivottavasti toipuminen tapahtuu nopeasti! Tuntuisi kuitenkin siltä, että tämän viikon lopulla Kataloniasssa on radalla ainakin paikkoja aristava Mika. Mutta nopeaa toipumista ja rauhallista mieltä viikonlopuksi. Mika Kallio voidaan jo nyt lukea suurten suomalaisten RR-ajajien pieneen joukkoon. Ollaan kaikki tukemassa häntä kohti mestaruutta!


    • Kiki

      Sen siitä saa kun ei osaa ajaa, perkele jos ei ees mopolla pysy pystyssä niin sääliksi käy!

      • Hulk

        se mopolla??


      • bella

        niin ja itse sitten olisit pysynyt pystyssä...enpä usko.Kyllä se varmaan osaa ajaa jos sinne on päässy....


      • KTM on the rocks
        bella kirjoitti:

        niin ja itse sitten olisit pysynyt pystyssä...enpä usko.Kyllä se varmaan osaa ajaa jos sinne on päässy....

        Mikä hiukan Kallion tapauksessa huolestuttaa on se, ettei hän tunnu oikein täysin hallitsevan vaikeita olosuhteita. Sadekelin kisassa lähti paalulta ja olikohan lopputuloksissa kymmenes vai yhdestoista? Varmistellen, tietysti, mutta samalla tavalla siellä varmistelivat muutkin todennäköisesti. Kallio on kuitenkin 125-luokan kokeneimpia kuljettajia, periaatteessa pitäisi pystyä hallitsemaan sarjaa selvemmin, jos ajatellaan mahdollista siirtymistä isompaan luokkaan tulevaisuudessa. Muistaakseni viime kaudella tallikaveri Casey Stoner vei Kalliota kuin litran mittaa ja on nyt 250-kuutioisten puolella ajanut myös hyvin. Väkisinkin herää ajatus, onko 125-luokan yleinen taso tänä vuonna kehno? Toki Kallio on suomalaisen ratamoottoripyöräilyn valopilkku sitten ammoisten aikojen ja hänelle menestystä toivon.


    • olet oikeassa ja mä kuulin ettei siinä käynyt kovin pahasti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      2308
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      131
      1578
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      152
      1573
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1254
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      1251
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      12
      1144
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      226
      985
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      156
      926
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      833
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      829
    Aihe