Slammaus

Millä aineella olette slammanneet kellarin seinät? Onko kukaan käyttänyt yleissementtiä vai oletteko ostaneet ihan tarkoitukseen tehdyt aineet?
75921
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ja tee siitä lievä velli. Minä uskoisin, että saat parhaimman tuloksen ja sen voi uusia vuosien varella, aina tarvittaessa.

Äänestä

sementillähän se käy ,maalijauhoo sekaan ym. jos väriä haluaa, nykyään taitaa olla noita valmisaineita niin paljon värillisiä jne.sementti on halpaa ja hyvää siihen tarkoitukseen.

Äänestä
  • Ajattelin itsekkin ei tervi mitään hienoukia koska menee sokkelilevyn alle piiloon.

    Äänestä

  • Tepe kirjoitti:

    Ajattelin itsekkin ei tervi mitään hienoukia koska menee sokkelilevyn alle piiloon.

    Slammasin muurauslaastilla. siitä ohut lillinki ja leveällä teräslastalla vetelin harkonpintaan. Emäntä kaateli napolla velliä lastan päälle.

    Äänestä

  • kellari kirjoitti:

    Slammasin muurauslaastilla. siitä ohut lillinki ja leveällä teräslastalla vetelin harkonpintaan. Emäntä kaateli napolla velliä lastan päälle.

    mikä on napo?

    Äänestä

  • pike kirjoitti:

    mikä on napo?

    Nappo = vesikauha

    Äänestä

  • satakuntalainen kirjoitti:

    Nappo = vesikauha

    Olipa hauska oppia uusi sana, ei sitä tällainen puolisavolainen ole ennen kuullut. Olispa slammaus yhtä helppoa., kesällä meinaan kokeilla ihan yksikseni.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tepe kirjoitti:

Millä aineella olette slammanneet kellarin seinät? Onko kukaan käyttänyt yleissementtiä vai oletteko ostaneet ihan tarkoitukseen tehdyt aineet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu