Urpiaisesta tulee Presidentti!

Ennakkoäänissä suosituin on Urpilainen ! Jippii!
Kaikki naapuritkin sanoo että ei ole oikein muuta vaihtoehtoa kuin äänestää Urpilaista.
28323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Vain unelmissas onneton vain unelmissas

Äänestä

Urpolainenko ennakkoäänissä suosituin?
Oho??

Äänestä
  • Aikansa kutakin sano renki ku vei pässiä narussa

    Äänestä

Kyllä ymmärsit nyt ihan väärin, me sanottiin että Urpilainen ei ole vaohtoehto äänestettäessä.
Siin
on ihan pikku ero, mutta tietenkin ymmärrettävää kun elää sellaista sdp-kyllästeistä maailmaa missä velatkin muka muuttu saataviksi. Onneksi se sekoilu loppui ja remmiin pääsi ihmiset jotka ymmärtävät taloudesta muutakin kun että sitä on kiva jakaa ympäri maailmaa.

Äänestä
  • Sossu pummi kilahti

    Äänestä

  • HauahaHAHAA! Orpon hallitus ottanut valtion velkaa ennätysmäärän, niinkö se Orpon hallitus korjaa valtion talouden. Maksumieheksi joutuu edelleen duunarit kun aletaan sitä ennennäkemättömän suurta lainan ottoa maksamaan.
    Ei mene enää kuin nelisen vuotta kun hallitus vaihtuu ja sitten nämä urpot haukkuu taas että kyllä oli paska Orpon hallitus..ja sama homma jatkuu vuosikymmenestä toiseen.

    Äänestä

  • Mutta tiedätkö juntti sitä että presidentti ei päätä hallituksen talouslinjasta.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Mutta tiedätkö juntti sitä että presidentti ei päätä hallituksen talouslinjasta.

    Munkin purija kilahti

    Äänestä

  • Tiedätkö pöljä että mm. Kreikkaan annetut rahat oli laina. Ainoastaan Suomi sai takuut rahoista. Ne takuut neuvotteli Urpilainen!
    Kaikenmaailman tietämättömät juntit täällä yrittää päteä kun eivät tiedä tosiasioita mutta sinähän oletkin junttiPersu.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Tiedätkö pöljä että mm. Kreikkaan annetut rahat oli laina. Ainoastaan Suomi sai takuut rahoista. Ne takuut neuvotteli Urpilainen!
    Kaikenmaailman tietämättömät juntit täällä yrittää päteä kun eivät tiedä tosiasioita mutta sinähän oletkin junttiPersu.

    Ymmäeyksesi pöljä ei nyt riitä edes tämän palstan keskustelun seuraamiseen, takuut ja vakuudet ovat aivan eri asia, ja viimeaikaisten uutisten mukaan suomi on joutunut maksamaan noista vakuuksiistaan enemmän mitä niistä on netottu. Mutta siinä olet oikeassa, tuo urpilainen oli ne touhuamassa, et ehkä muista että jutta teki samanlaisen peliliikkeen äänestäjilleen kuin tämä marinkin, tyypilliseen tapaa näytti persettään häntä äänestäneille ihmisille ja jätti pestinsä kesken, mitä ilmeisemmin sellainen periytyvä geeni sdp.n hivene heikkolahjaisessa toimijaporukassa.
    Kun ymmärrys on heikkoa ja osaamisesta ei saa edes mitään mainittavaa lausuttua, niin siinäpä se teikäläisten koko elämänkirjo.

    Äänestä

Maho muija se on. Ei pressa-ainesta.

Äänestä
  • Nätimpi se Jutta on kuin Halla-aho.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Nätimpi se Jutta on kuin Halla-aho.

    Jussi Halla-Ahon pyllykin on kauniimpi kuin Jutan virnistävä naama. Minä tiedän.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Jussi Halla-Ahon pyllykin on kauniimpi kuin Jutan virnistävä naama. Minä tiedän.

    Halla aho ja kauneus samssa lauseessa on kuin totuus ja putin,,,ei mitään tekemistä keskenään.
    Jutta on ihan ok , mieluummin työtätekevänä duunarina, äänestän Juttaa kuin halla-ahoa ikinä.

    Äänestä

  • Niin sun äitis se maho hähähää

    Äänestä

Siis käsittämättömän typeriä suurin osa kansalaisista. Tuijottavat sitä mitä SDP on tehnyt, nyt ei valita puoluetta vaan presidentti valitaan.
Pitäisi katsoa sitä mitä kokemusta presidenttiehdokkaulla on ja Jutalla on ylivoimaisesti kovin meriitti ulkomailta ja presidentti nimenomaan hoitaa ulkomaan suhteita.

Äänestä
  • Se on yksi lysti loppupelissä kuka on pressa se ei aja meidän tavallisten ihmisten asioita.
    Hallitus niitä hoitaa

    Äänestä

Lihonut valtavasti...ei kehon hallintaa..sitä kautta luotettavuutta!

Äänestä
  • Entäs itse😊

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Entäs itse😊

    Munkin purijalla meni tunteisiin kjäh kjäh 🤣😅

    Äänestä

Hakee Afrikasta penskoja itselleen mokoma. Suomalainen ei kelpaa.

Äänestä
  • Kääkö katteeks toiset saa sinä et

    Äänestä

No on sulla naapurit -eikö kannattais muuttaa muualle.

Äänestä

Lisää löytyy Urpilaisen kannattajia, se on sata varma että Urpiaisesta tulee Presidentti, katsokaahan vain. Pääni laitan pantiksi!!

HYVÄ JUTTA👍

Äänestä
  • Tarkistuta se tuulitunnelis

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Tarkistuta se tuulitunnelis

    HYVÄ JUTTA OLET TODELLA HYVÄ PRESIDENTTI👍

    Äänestä

Älkää naurattako, demaristako presidentti?

Äänestä
  • Joo, ennen Saleakin 3 peräkkäin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ennakkoäänissä suosituin on Urpilainen ! Jippii!
Kaikki naapuritkin sanoo että ei ole oikein muuta vaihtoehtoa kuin äänestää Urpilaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu