Eteenpäin elämässä
https://www.ruovesi-lehti.fi/uutiset/tekniseksi-johtajaksi-nousemassa-orivesilainen-waltteri-martelin-6.110.117781.c28eea2f08
Hyvä Ponnaripää
28
2594
Vastaukset
- Anonyymi
näyttää Sysmäläisten viesti menneen perille👍
- Anonyymi
Täällä taas intopinkeenä raapustaa pari hassua ihmistä esittäen valtaosaa sysmäläisiä.
- Anonyymi
Nyt sitten Sysmään paikka auki.Vt.n voi laputtaa heti pois.
- Anonyymi
Juu, uusi tyyppi kehiin, ilman omia sidonnaisuuksia Sysmään. Nainen voisi olla vaihteeksi hyvä valinta, jos ei vaikka muodostuisi niin vahvasti hyvävelimeininkiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu, uusi tyyppi kehiin, ilman omia sidonnaisuuksia Sysmään. Nainen voisi olla vaihteeksi hyvä valinta, jos ei vaikka muodostuisi niin vahvasti hyvävelimeininkiä.
Kannatan tätä ehdottomasti.
- Anonyymi
Ei ketään näillä sivuilla valita.
- Anonyymi
Naiset yleensä hyviä töissään.Markettakin oli.Ei vaan miellyttänyt kaikkia.
- Anonyymi
Tai häntä ei miellyttänyt kanssa ihmiset.
- Anonyymi
Ihme juttu, pitää olla syntyjään Sysmäläinen (muuten on ääliö) jolla ei ole sidonnaisuuksia Sysmään. Saatte kyllä hetken etsiä.
Nykyinen tuurari on hoitanut hommia hyvin, kannatetaan. - Anonyymi
Eipä oo muualle päässyt.Eikä taida olla kirjoilla Sysmässä.
- Anonyymi
Parasta Sysmälle sitten Marketan eron.
- Anonyymi
Ei Marketta eronnut.
- Anonyymi
Kyllä koko rahan edestä iloa.
- Anonyymi
Mitä Hyvää tehnyt?Ohrasaareen ei edes piuhaa saa.
- Anonyymi
WMlle , taitavalle ja osaavalle diplomi-insinöörille menestystä uudessa tehtävässä ja kiitos ajasta Sysmässä.
- Anonyymi
Moro WM
- Anonyymi
Hyvä kun lähti, osanotot Ruoveden asukkaille.
- Anonyymi
Toiset pääsee,toiset ei.
- Anonyymi
Tänään on ruoveteläisillä suuri päivä:
https://ruovesi.oncloudos.com/cgi/DREQUEST.PHP?page=meetingitem&id=2024232-3 - Anonyymi
Valittu virkaan kovasta osaajajoukosta parhaana.
- Anonyymi
Tervemenoa, ei jäädä kaipaamaan ja ei kyllä varmaan olis ollut pokkaa tuon räksyttämisen jälkeen tulla sysmään naamaansa näyttämään? Vai liekö uusi vt kunnanjohtaja ei antanut vaihtoehtoa?
- Anonyymi
Mitähän tää uusi pystyy antamaan...kädestä vietävä.
- Anonyymi
Toivottavasti löytyy pätevä henkilö ja työrauha palautuu. KJ sijainen vaikuttaa onneksi pätevältä.
- Anonyymi
Millä mitataan.?
- Anonyymi
Eiköhän tuo mitata sillä että rauha saapunut kuntaan ja päätöksenteko toimii.
- Anonyymi
Miina Laine sitä jaksaa facessa puollustaa. Antais jo olla
- Anonyymi
Joo ketään ei kiinnosta kenenkään vouhkaaminen. Ihana rauha palannut tähänkin pitäjään eli Miina Laine voi lähteä Martelinin perässä jos niin jäi kaipaamaan. Tervemenoa, voidaan näyttää reitti jos et Itse osaa. Bye bye ei jäädä kaipaamaan sua Miina Laine 👋
- Anonyymi
GO! MLJEEBMJMK&co
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie762685Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22492Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492325Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten732249Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut622115Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372037Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt241799HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364061795Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1111716Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241534