Tiedättekö hyviä kangaskauppoja Etelä-Suomessa?

Anonyymi-ap

Eurokankaan vaateompelun kangasvalikoima näyttävät minusta 75 %:sti kuin yritys olisi jostain edullisesta maasta,kuten Turkista, vuosikymmeniä vanhoja kankaita. Halpoja kankaita, joista on mahdollista tehdä voittoa, koska on ostettu niin halvalla. Etsimällä etsien joutuu valikoimaan sen vähiten hirveän kankaan.

Vuoteen 2013/2014 Ylöjärvellä oli Halpa-Halli, missä oli kangasosasto. Siellä myytiin kauniita kankaita vaateompelua varten. Ei puhettakaan, että Eurokankaassa löytyisi kohtuuhintaan laadullisesti vastaavanlaista kaunista kangasta, mihin ihastuisi. No ei löydy kyllä kalliillakaan hintaa Eurokankaasta. Halpa-Hallin kangasosasto lopetettiin. Ajaisin vaikka kauemmaskin, jos tietäsisin, että jossain on vastaavanlainen kiva kauppa.

Niin, tämä ompeluharrastus tuntuu kariutuvan siihen, että jopa rumista ja huonompilaatuisista kankaista joutuu pulittamaan niin paljon, että sillä saisi valmiin vaatteen kaupasta, yhtä huonolaatuisen kankaan suhteen, mutta kauniimmila väreillä.

Onko tietoa kohtuuhintaisista kangaskaupoista, missä hyvä valikoima?

1

235

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä kaivatussasi

        on parasta?
        Ikävä
        90
        1318
      2. Koska muru nähdään

        Kaksin?
        Ikävä
        45
        667
      3. Et vaan tajua

        Että rakastan sua
        Ikävä
        20
        619
      4. Olen jo oppinut tuntemaan

        sinun kirjoitustyylisi
        Ikävä
        47
        563
      5. Mikä kaivatussasi

        on pahinta?
        Tunteet
        46
        559
      6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

        Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
        Ikävä
        38
        539
      7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

        Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
        Sinkut
        132
        528
      8. Sanoppa ihan rohkeasti

        Mun huonot puolet! En suutu…
        Ikävä
        70
        521
      9. Mikä herkku

        Kaivattusi On? 😁
        Ikävä
        41
        512
      10. Ylen typerät rinnastukset.

        Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
        Maailman menoa
        176
        468
      Aihe