Kokkola ei kiinnosta .

Tonttikauppa hiljeni Kokkolassa viime vuonna .
30436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Rakennusvalvonta yksi syyllinen, ei niitten kanssa oikein asiat etene.

Äänestä
  • Pitää olla suhteita, joku heppuli päällikkö jostain toisesta yksiköstä jonka kanssa saa sovittua ominluvin projekteja ja muita etuja.

    Äänestä

  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    😍 ­N­­­y­­m­­f­­o­m­a­a­­n­­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Mitä positiivista Kokkolasta kuuluu ulospäin?? Maurin kiukuttelut grilliltä ja uskovaisten & persujen takapajuisuus..

Onko ihme??

Äänestä
  • Kokkolalla on huono maine.Hybridi sekoilua myöten.Tänne kukaan halua tulla .

    Äänestä

Kuinkas se tonttikauppa noin muualla on keskimäärin viime aikoina käynyt?

Äänestä

Ilmastonmuutos taitaa olla syy

Äänestä

Pia Sillanpää ja Mauri hoitaa kyllä hyvin ammattitaitoista ja koulutuksen sisäistänyttä porukkaa tänne..

Äänestä
  • Kohta "räjähtää" Kokkolan asuntomarkkinoilla, maamme vety- ja kaivos pääkaupungissa, hah hah haaa!!!---

    Äänestä

Eipä mitään uutta. Aina tulee aikoja kun kauppa käy ja matalasuhdanne pukkaa aina ennemmin tai myöhemmin. Tämäkin kuoppa pian taas unohdettu.

Äänestä

Ei täällä saada edes katuja aurattua.Sohjoa täynnä koko kaupunki.Onko tiemestari bingossa?

Äänestä
  • Tiemestari tekee auraus suunnitelman jo elokuussa ja sen mukaan mennään ilmeisesti satoi tai paistoi ja oli lunta tai ei.

    Kerran hinkkasivat lumetonta asfalttia ja silloin kun oli lunta, niin auraajia ei näkynyt.

    Äänestä

Täällä asuvat Suomen köyhät .

Äänestä

Miksi Kokkolan pitäisi olla kiinnostava?

Äänestä
  • Siksi, että Kokkolan Kingsi, kaupungin viisain mies asuu Kokkolassa...

    Äänestä

Missä kaupungin aurakalusto ?

Äänestä

Ei takahikiä ketään kiinnosta. Merenranta kaupunki 😅 Kuraoja menee kaupungin läpi.

Äänestä

Pian kelluu Vetelinjoessa ja Suntissa kuolleita kaloja kunhan Keliberin myrkyt saastuttavat. Talvivaaran tapahtumat tulevat toistumaan Kokkolassa ja pian on merenrannoillakin saasteita lähialueella.

Äänestä

Miksi Kokkolan pitäisi olla kiinnostava?

Äänestä

Katsokaa finder.fi ja näitten "magneetti" yrityksien tulot niin ihmettelet miksi tuolla yleensä on ketään töissä.

Äänestä
  • Ainut tuolla on joka porskuttaa vuodesta toiseeen on boliden.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Ainut tuolla on joka porskuttaa vuodesta toiseeen on boliden.

    Muut onkin paska firmoja.Keplottelijoita jotka kippaavat paskansa ykspihlajaan .

    Äänestä

Eikös niitä ole kuntia jotka ovat hyödyntäneet leimallisuuttaan kuten Laihialla taidetaan järjestää jotain nuukuustapahtumaakin ja joku toinen taas vetää huumoria pessimistisyydestään. Kokkola voisi ehkä olla jokin sellainen synkän vitutuksen tyyssija, minkä ympärille rakentaa imagoa.

Äänestä
  • Osaa nuorisoa täällä vain vituttaa. Suomessa lukuisia paljon synkempiä kolkkia, kesät talvet.

    Äänestä

  • Hassun höpsötyksen tyyssija, löytyy poliitikkoa ja esimiestä vääntämään vitsiä, läppää ja naamaa.

    Äänestä

Saatanan hybridi areenaan löytyy rahaa mutta ei katujen auraukseen.On tämä saatanan kaupunki.

Äänestä

Kokkolassa avunhakijoista osa on jopa nälän heikentämiä .

Äänestä
  • Uskovaiset,Klan kirkon diakoniatyö, niitäkin ruokkii, juttu tämän päivän KP:ssa. Ja vielä jouluaattona helluntailaiset purkivat ruokakuormaa, ja hakijoita riitti.
    Kun omaiset ja yhteiskunta ovat jättäneet yksin.

    Käsi sydämelle nyt jokainen! Myös itselläni.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Uskovaiset,Klan kirkon diakoniatyö, niitäkin ruokkii, juttu tämän päivän KP:ssa. Ja vielä jouluaattona helluntailaiset purkivat ruokakuormaa, ja hakijoita riitti.
    Kun omaiset ja yhteiskunta ovat jättäneet yksin.

    Käsi sydämelle nyt jokainen! Myös itselläni.

    Herran siunausta.

    Äänestä

Huono-osaisten tilanne heikkenee, ja se näkyy diakoniatyössä: Kokkolassa avunhakijoista osa on jopa nälän heikentämiä..


No kukapa tällaiseen haluaisi

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tonttikauppa hiljeni Kokkolassa viime vuonna .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu