Jos asuu suomessa ja omistaa suomen kansalaisuuden ja myös venäjän kansalaisuuden. Kun venäjän presidentti on sitä mieltä että venäjä ottaa haltuun sellaisten omistamat kiinteistöt . Kuka tietäisi .
Miten on juttu
8
397
Vastaukset
- Anonyymi
Kaksoiskansalaisuushanke oli suurta typeryyttä Hassilta ja Schtuupilta
- Anonyymi
Matt6:24 oma päätös on tehtävä tykkääkö yhteiskunnan tai taivasten valtakunnan jäsenyydestä. Kuntoa vaaditaan enemmän yhdessä kuin toisessa.
- Anonyymi
Puhut siis itsemurhasta?
- Anonyymi
Meni nyt pois raiteilta .
- Anonyymi
Pres. Niinistöhän ihmetteli myös asiaa, miksi Suomi myöntää kaksoiskansalaisuuden, mut Venäjä ei.
- Anonyymi
Mitäs möittä.
- Anonyymi
Urheilussa on sama juttu .Ollessasi kahden-seuran jäsen voit pomppia ja pelata molemmissa seuroissa . Esim: Suomen kansalainen voi olla Samaan aikaan Englannin
kansalainen.Voi ottaa ritolat Putiinin tullessa liian iholle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk535420Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit5873482SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842919Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2792734"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961810Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6571730Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4851424Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141311Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re231275Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183917