Hyökkäyksiä

Anonyymi-ap

Euroopassa on tapahtunut hyökkäyksiä homoja kohtaan.
Saksassa syyrialainen pakolainen puukotti homon kuoliaaksi. Syy oli siksi koska hän oli homo.

https://apnews.com/article/europe-germany-5bd6f69c13c2ba1a589004f225680a4f

Lontoossa, kaksi lesboa hakattiin linja-autoon. Kuvasta näkyy miten naamakin on veressä. En tiedä keitä nämä hakkaajat oli. Siis oliko maahanmuuttajataustaisia vai ei.

https://edition.cnn.com/2019/06/07/europe/homophobic-attack-london-intl-scli-gbr/index.html

Mies oli tullut pride kulkueesta ja hakattu sen jälkeen pyörätuoliin Englannissa. Ei kerrota kuka hakkasi. Olen itsekin vähän aikaa opiskellut Englannissa ja minun mielestä se on yksi homokammoisimmista paikoista missä olen ikinä ollut ellei homokammoisin. Paikan nimi on hull ja siellä on myös lyöty homoa niin että leuka murtui.

https://www.bbc.com/news/uk-54470077

https://www.thepinknews.com/2018/05/29/man-called-faggot-smashed-face/

Espanjassa, barcelonassa kaksi homoa hakattiin rannalle. Tämä on toinen paikka missä olen myös asunut hetken. Erikoista oli se miten juuri joissakin vaateliikeissä esiintyi homovastaisuutta. Esimerkiksi vaatekaupassa nimeltä pull & bear. Myös työpaikassa jossa olin töissä minua solvattiin joskus homokammoisella nimellä.

https://www.bbc.com/news/world-europe-57300640

Eräässä toisessa paikassa espanjassa henkilö jota ilmeisesti luultiin hakattiin kuoliaaksi. Hyökkääjät taisi olla maahanmuuttajataustaisia.

https://eu.usatoday.com/story/news/world/2021/07/07/samuel-luiz-killed-spain-suspected-homophobic-attack-sparks-outcry/7886057002/

Mikä on huolestuttavaa on se että nämä hyökkäykset ovat tapahtuneet eurooppalaisissa paikoissa mitkä on "homojen suvaitsevaisuuden tyyssijoita" kuten Dresden, Lontoo, Barcelona.

8

346

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Islam on hieno uskonto homoille ja naisille 🥰

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🔞 ­N­­y­m­­f­o­­­m­­­a­a­n­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Malmön juutalaisyhteisökin asuu nykyään Israelissa. Jotain on pahasti vialla jos satoja vuosia maassa asuneet joutuvat pelkäämään oman maansa kaduilla. Tämä on nyt multikulttuurista unelmaa. Älkääkä jauhako paskaa skineistä. Ei homojen ole tarvinnut pelätä ennen kaduilla. Saati teinit hakanneet naisia bussissa kun nämä olivat "erehtyneet suutelemaan". Jotain on nyt todella pahasti vialla ja ongelma ei nyt ole äärioikeisto.

      • Anonyymi

        Espanjassa taisi olla niin että jokin puolue millä vanhanaikaisia asenteita on vallassa. Taisin myös lukea erään jutun homomiehestä madridissa että ennen pystyi kävelemään käsi kädessä mutta ei enää. Muutos huonompaan on tapahtunut.

        Britanniasta en tiedä miksi siellä on niin homovastaista. Ehkä siellä on alettu olemaan näkyvämmin homoja ja se ärsyttää joitakin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Espanjassa taisi olla niin että jokin puolue millä vanhanaikaisia asenteita on vallassa. Taisin myös lukea erään jutun homomiehestä madridissa että ennen pystyi kävelemään käsi kädessä mutta ei enää. Muutos huonompaan on tapahtunut.

        Britanniasta en tiedä miksi siellä on niin homovastaista. Ehkä siellä on alettu olemaan näkyvämmin homoja ja se ärsyttää joitakin?

        Nuoret seurustelevat pienen asunnon omassa huoneessa, kun ei ole varaa vielä omaan asuntoon. Yh- äitiä ei saisi herättää liian usein.


    • Anonyymi

      Jossain pääkaupunkiseudun lähiössä, kuinka moni tietää että jätkä on gay? Yh-äiti ja muutama peruskoulussa ja armeijassa ollut.

      • Anonyymi

        Vain toinen muslimipoika ja molempien pikkuveljet joita ovat raiskanneet useita kertoja.
        Itäinen Helsinki ja Vantaan Hakunila ovat alueita jossa tätä tapahtuu.
        Äiti ei tiedä, muuten olisi lähtö "kotimaahan" josta ovat lähteneet "sotaa" pakoon käytöstapa koulutukseen.
        Armeijaa ne urhot eivät koskaan tule käymään kun heillä on trauma "sodasta".


    • Anonyymi

      Noista syytetään kuitenkin kantisten äärioikeistoa ja kiljuskinejä (vaikka ei noissakaan mitään fanittamista ole) ja tämän uudentyyppisen väkivallan syista vaietaan loppuun asti. Demokratiaa ja ihmisoikeuksia huudetaan, mutta ei omiin lähiöihin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      709
      1683
    2. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      270
      878
    3. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      67
      847
    4. Poliisi kiilasi mopoilijan

      Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö
      Kiuruvesi
      103
      635
    5. Vetovoima

      Onko välillänne suuri vetovoima ja miten se ilmenee? Onko siitä haittaa?
      Ikävä
      32
      581
    6. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      557
    7. Aina vaan mietin sua

      Miksen saa sinua mielestäni pois
      Ikävä
      32
      530
    8. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      61
      519
    9. Onko täällä ketään

      Joka kaipaa M alkuista? Millä kirjaimella nimesi alkaa?
      Ikävä
      42
      512
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      37
      510
    Aihe