Hyökkäyksiä

Anonyymi-ap

Euroopassa on tapahtunut hyökkäyksiä homoja kohtaan.
Saksassa syyrialainen pakolainen puukotti homon kuoliaaksi. Syy oli siksi koska hän oli homo.

https://apnews.com/article/europe-germany-5bd6f69c13c2ba1a589004f225680a4f

Lontoossa, kaksi lesboa hakattiin linja-autoon. Kuvasta näkyy miten naamakin on veressä. En tiedä keitä nämä hakkaajat oli. Siis oliko maahanmuuttajataustaisia vai ei.

https://edition.cnn.com/2019/06/07/europe/homophobic-attack-london-intl-scli-gbr/index.html

Mies oli tullut pride kulkueesta ja hakattu sen jälkeen pyörätuoliin Englannissa. Ei kerrota kuka hakkasi. Olen itsekin vähän aikaa opiskellut Englannissa ja minun mielestä se on yksi homokammoisimmista paikoista missä olen ikinä ollut ellei homokammoisin. Paikan nimi on hull ja siellä on myös lyöty homoa niin että leuka murtui.

https://www.bbc.com/news/uk-54470077

https://www.thepinknews.com/2018/05/29/man-called-faggot-smashed-face/

Espanjassa, barcelonassa kaksi homoa hakattiin rannalle. Tämä on toinen paikka missä olen myös asunut hetken. Erikoista oli se miten juuri joissakin vaateliikeissä esiintyi homovastaisuutta. Esimerkiksi vaatekaupassa nimeltä pull & bear. Myös työpaikassa jossa olin töissä minua solvattiin joskus homokammoisella nimellä.

https://www.bbc.com/news/world-europe-57300640

Eräässä toisessa paikassa espanjassa henkilö jota ilmeisesti luultiin hakattiin kuoliaaksi. Hyökkääjät taisi olla maahanmuuttajataustaisia.

https://eu.usatoday.com/story/news/world/2021/07/07/samuel-luiz-killed-spain-suspected-homophobic-attack-sparks-outcry/7886057002/

Mikä on huolestuttavaa on se että nämä hyökkäykset ovat tapahtuneet eurooppalaisissa paikoissa mitkä on "homojen suvaitsevaisuuden tyyssijoita" kuten Dresden, Lontoo, Barcelona.

8

347

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Islam on hieno uskonto homoille ja naisille 🥰

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🔞 ­N­­y­m­­f­o­­­m­­­a­a­n­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Malmön juutalaisyhteisökin asuu nykyään Israelissa. Jotain on pahasti vialla jos satoja vuosia maassa asuneet joutuvat pelkäämään oman maansa kaduilla. Tämä on nyt multikulttuurista unelmaa. Älkääkä jauhako paskaa skineistä. Ei homojen ole tarvinnut pelätä ennen kaduilla. Saati teinit hakanneet naisia bussissa kun nämä olivat "erehtyneet suutelemaan". Jotain on nyt todella pahasti vialla ja ongelma ei nyt ole äärioikeisto.

      • Anonyymi

        Espanjassa taisi olla niin että jokin puolue millä vanhanaikaisia asenteita on vallassa. Taisin myös lukea erään jutun homomiehestä madridissa että ennen pystyi kävelemään käsi kädessä mutta ei enää. Muutos huonompaan on tapahtunut.

        Britanniasta en tiedä miksi siellä on niin homovastaista. Ehkä siellä on alettu olemaan näkyvämmin homoja ja se ärsyttää joitakin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Espanjassa taisi olla niin että jokin puolue millä vanhanaikaisia asenteita on vallassa. Taisin myös lukea erään jutun homomiehestä madridissa että ennen pystyi kävelemään käsi kädessä mutta ei enää. Muutos huonompaan on tapahtunut.

        Britanniasta en tiedä miksi siellä on niin homovastaista. Ehkä siellä on alettu olemaan näkyvämmin homoja ja se ärsyttää joitakin?

        Nuoret seurustelevat pienen asunnon omassa huoneessa, kun ei ole varaa vielä omaan asuntoon. Yh- äitiä ei saisi herättää liian usein.


    • Anonyymi

      Jossain pääkaupunkiseudun lähiössä, kuinka moni tietää että jätkä on gay? Yh-äiti ja muutama peruskoulussa ja armeijassa ollut.

      • Anonyymi

        Vain toinen muslimipoika ja molempien pikkuveljet joita ovat raiskanneet useita kertoja.
        Itäinen Helsinki ja Vantaan Hakunila ovat alueita jossa tätä tapahtuu.
        Äiti ei tiedä, muuten olisi lähtö "kotimaahan" josta ovat lähteneet "sotaa" pakoon käytöstapa koulutukseen.
        Armeijaa ne urhot eivät koskaan tule käymään kun heillä on trauma "sodasta".


    • Anonyymi

      Noista syytetään kuitenkin kantisten äärioikeistoa ja kiljuskinejä (vaikka ei noissakaan mitään fanittamista ole) ja tämän uudentyyppisen väkivallan syista vaietaan loppuun asti. Demokratiaa ja ihmisoikeuksia huudetaan, mutta ei omiin lähiöihin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      52
      1266
    2. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      86
      986
    3. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      164
      917
    4. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      105
      854
    5. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      30
      843
    6. Kerro minulle totuus

      Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒
      Ikävä
      201
      762
    7. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      24
      729
    8. Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!

      Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks
      Suomussalmi
      44
      718
    9. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      707
    10. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      25
      667
    11. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      123
      654
    12. VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN

      Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisika­laumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa
      Iisalmi
      43
      606
    13. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      61
      602
    14. Useita poliisiautoja kunnantalolla

      Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.
      Ähtäri
      12
      575
    15. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      137
      533
    16. Jos näkisimme vielä joskus

      ... mihin veisit miut treffeille? 😊
      Ikävä
      83
      528
    17. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      78
      520
    18. 39
      495
    19. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      185
      490
    20. sinulle....

      Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.
      Ikävä
      75
      487
    Aihe